ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:


ЯРМОЛЮК Людмила Василівна

Доповідачі:


ЯРМОЛЮК Людмила Василівна

Підготував:

ЯРМОЛЮК Людмила Василівна, Начальник фінансового фідділу

Галузь:

Фінанси та бюджет

Статус:

Новий проект

Дата:

15.10.2025

ДРУК

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1873
Прогноз бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки (17552000000) (код бюджету)

                                                

 

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(восьме  скликання)

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

___________________  2025 року

№ _____ 

 

Прогноз бюджету

Володимирецької селищної  територіальної 

громади на 2026-2028 роки

(17552000000)

(код бюджету)

        

Відповідно до статтей 751, 752 Бюджетного кодексу України, пункту 23 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 774 «Про схвалення Бюджетної декларації на 2026 – 2028 роки», наказів Міністерства фінансів України від 23.05.2025 № 271 «Методичні рекомендації щодо організації середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні», від 02.06.2021 № 314 «Про затвердження Типової форми прогнозу місцевого бюджету та Інструкції щодо його складання» (зі змінами), рішення виконавчого комітету Володимирецької селищної ради від 28.08.2025 № 160 «Про схвалення Прогнозу бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 - 2028 роки», враховуючи рекомендації постійних комісій селищної ради, селищна рада

 

         ВИРІШИЛА:

 

          1. Затвердити Прогноз бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки, що додається. 

         2. Контроль за виконанням рішення покласти на  комісію з питань бюджету та фінансів, регламенту, депутатської діяльності, соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, правопорядку та здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.

 

Селищний голова                                                           Василь КОВЕНЬКО

Рішення підготував:

 

Начальник фінансового відділу              Людмила ЯРМОЛЮК

    

Погоджено:

 

Секретар селищної ради                                                         Юрій БЛИЩИК

 

Заступник селищного  голови                                                Арсеній КОТОВИЧ

 

Начальник юридичного відділу                             Тетяна МАСТІЙ

   

Начальник загального відділу                                                Наталія КРУК




























 

Проєкт рішення оприлюднено на офіційному вебсайті Володимирецької селищної ради https://volodselrada.gov.ua/

15.10.2025 року № 1873













 

                                                                             ЗАТВЕРДЖЕНО                                                                               

                                                                             Рішення виконавчого комітету 

                                                                             селищної ради

                                                                             «___»______________2025 року

                                           І. Загальна частина.

Прогноз економічного і соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026–2028 роки розроблений з урахуванням вимог чинного законодавства України, а саме: Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зокрема, частини першої статті 26, пункту 22) щодо повноважень місцевих рад у сфері затвердження програм економічного і соціального розвитку територій; Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» від 23.03.2000 № 1602-III, який визначає порядок формування прогнозних документів розвитку територій (статті 1–6); постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 «Про затвердження Порядку розроблення прогнозних та програмних документів економічного і соціального розвитку», із змінами.

Цей Прогноз спрямований на створення передумов для сталого розвитку громади, збалансованого економічного зростання, підвищення добробуту населення, ефективного використання внутрішнього потенціалу та забезпечення інтеграції у регіональні й національні стратегії розвитку. визначає цілісне бачення розвитку громади на середньострокову перспективу та слугує основою для формування Програми економічного і соціального розвитку, бюджетного планування та прийняття управлінських рішень.

Показники Прогнозу сформовано на підставі положень Бюджетної декларації на 2026-2028 роки, основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2025 року № 774, а також на основі комплексного аналізу економічної ситуації, стану фінансового потенціалу, оцінки досягнутого рівня розвитку економіки і соціальної сфери Володимирецької селищної територіальної громади. Прогноз враховує положення Стратегічного плану розвитку  Володимирецької селищної територіальної громади на період до 2027 року, затвердженого рішенням Володимирецької селищної ради від 04 лютого 2022 року № 718 і місцевих галузевих програм на відповідний період, затверджених селищною радою. Прогноз є стратегічним документом планування показників бюджету селищної територіальної громади на середньостроковий період і основою для складання проєкту бюджету на 2026 рік. 

Для досягнення мети Прогнозу планується забезпечити виконання наступних завдань: 

збереження фінансової стабільності під час воєнного стану, а також підґрунтя для післявоєнного відновлення;

підвищення рівня доступності та якості публічних послуг; 

підвищення соціальних стандартів та забезпечення соціальної підтримки громадян;

забезпечення стабільного функціонування бюджетних установ;

 виконання, передбачених Стратегічним планом розвитку Володимирецької селищної територіальної громади та місцевими / регіональними програмами;

впровадження нової моделі управління публічними інвестиціями, забезпечення фінансування публічних інвестиційних проектів;

 вжиття заходів до залучення додаткових надходжень до бюджету громади, зокрема, шляхом забезпечення ефективного управління об’єктами комунальної власності та земельними ресурсами;

 підвищення ефективності управління бюджетними коштами шляхом застосування дієвих методів економії бюджетних коштів;

запровадження дієвих заходів з енергозбереження;

підвищення результативності та ефективності видатків бюджету; 

підвищення прозорості бюджетного процесу; 

посилення бюджетної дисципліни та контролю за використанням бюджетних коштів; 

підвищення рівня відповідальності учасників бюджетного процесу;

врахування гендерних та кліматичних аспектів.

Можливі ризики невиконання прогнозних показників: при несприятливих зовнішніх факторах на економіку України, продовження воєнного стану і, як наслідок, на фінансово-економічну ситуацію регіону та територіальної громади.  

          ІІ. Основні прогнозні показники економічного та соціального розвитку.

Прогноз включає індикативні прогнозні показники бюджету Володимирецької селищної територіальної  громади основних видів доходів, фінансування, видатків і кредитування, боргу бюджету, взаємовідносин державного та місцевого  бюджетів, а також за місцевими/регіональними цільовими програмами, які забезпечують протягом кількох років виконання пріоритетних завдань громади.

 Прогнозні показники бюджету Володимирецької селищної  територіальної громади на 2026-2028 роки є основою для складання головними розпорядниками бюджетних коштів планів своєї діяльності та формування показників проєкту бюджету на середньострокову перспективу. 

При формуванні проєкту на відповідний бюджетний період у випадку зміни прогнозу основних показників економічного і соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади, змін в економічному середовищі, які будуть залежати від наслідків війни, а також у випадку внесення змін до бюджетного та податкового законодавства з відповідним коригуванням дохідної та видаткової частин бюджету, можливе врахування прогнозних показників зі змінами.

При розрахунку прогнозу бюджету Володимирецької селищної  територіальної громади на 2026-2028 роки застосовані такі основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України:

Показник

2026 рік

2027 рік

2028 рік

Індекс споживчих цін (грудня до грудня попереднього року)

108,6

105,9

105,3

Індекс цін виробників (грудня до грудня попереднього року)

111,3

109,4

107,9

 

Під час розрахунку враховано такі соціальні стандарти:

 

Показник

2026 рік

2027 рік

2028 рік

Мінімальна заробітна плата: гривні 

  - з 1 січня року 

8688

9374

10059

-темпи росту (відсоток)

8,6

7,9

7,3

Посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки:

- з 1 січня року 

3470

3744

4018

-темпи росту (відсоток)

8,6

7,9

7,3

Враховано прогнозні  макропоказники  економічного та соціального розвитку територіальної громади:

                     ПРОГНОЗНІ ПОКАЗНИКИ 

економічного і соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади 

на 2026-2028 роки

№ п/п

Показник

Звіт

Очікувані виконання

Прогноз на

Прогноз на

Прогноз на

 

 

2024

2025

2026

2027

2028

1

2

3

4

5

6

7

1

Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг), млн. грн.

31,0

31,0

33,0

35,0

36,0

2

Індекс промислової продукції, відсотків до попереднього року

98,0

100,0

101,0

102,0

102,0

3

Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу, грн

1240,0

1142,0

1222,0

1297,0

1344,0

4

Валова продукція сільського господарства, в співставних цінах, млн. грн

3,0

3,0

3,2

3,3

3,3

5

Валова продукція сільського господарства, відсотків до попереднього року

91,0

100,0

103,0

102,0

101,0

6

Валова продукція сільського господарства у розрахунку на одну особу, грн.

110

110

118

121

122

7

Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу, грн.

979

979

1100

1200

1250

8

Середня чисельність наявного населення, тис. осіб

27,4

27,0

26,8

26,6

26,4

9

Рівень безробіття населення у віці 15–70 років (за методологією МОП), відсотків до економічно активного населення відповідного віку

25,6

26

25,0

24,0

23,0

10

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників, грн.

14600

16800

18200

19600

22500

11

Кількість суб’єктів підприємницької діяльності фізичних осіб

540

396

410

420

430

12

Кількість суб’єктів підприємницької діяльності юридичних осіб

38

36

37

38

39

 

Володимирецька селищна громада утворена 12 червня 2020 року шляхом об'єднання Володимирецької селищної та Берестівської, Біленської, Великотелковицької, Воронківської, Довговільської, Жовкинівської, Красносільської, Любахівської, Половлівської, Степангородської і Хиноцької сільських рад Володимирецького району з адміністративним центром  в        смт Володимирець (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 722-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Рівненської області»).

До складу територіальної громади увійшло 22 населені пункти: 1 селище міського типу та 21 село. Володимирецька селищна територіальна громада, зокрема, смт Володимирець як адміністративний центр громади,  розташована на відстані 28 км. від районного центру м. Вараш (мається на увазі протяжність автошляху Володимирець-Вараш). На півночі межує з Зарічненською територіальною громадою, на заході – з Вараською територіальною громадою, на сході – з Дубровицькою та Каноницькою територіальними громадами, на півдні – з Антонівською, Полицькою, Рафалівською та Сарненською територіальними громадами.

 Площа громади становить 707,1 км2 із загальною чисельністю населення 27365 особи, в тому числі міське населення налічує 9231 особа, а сільське населення –18134 особи. Середня густота населення 37 чол. на км2.

Загальна площа Володимирецької селищної територіальної громади становить 70,71 тис. га. Структура земельного фонду:

 

Найбільші масиви сільськогосподарських земель зосереджені в селах Зелене, Красносілля та Липне (разом 14,7 %). Сільськогосподарські угіддя здебільшого сформовані на місці колишніх лісів, луків та боліт. Близько 800 га займають піщані ґрунти, малопридатні до використання.

Найбільші площі лісів розташовані в межах сіл Воронки, Луко, Радижеве та Хиночі (разом 29,8 % території). Рівень залісненості громади є одним із найвищих у Рівненській області. Частка забудованих земель переважає у смт Володимирець (близько 30 % забудованих площ громади).

Ґрунти громади малородючі, із середнім вмістом гумусу близько 2,2 %, характерним для всього Вараського району. Близько 30 % земель мають підвищену кислотність, що впливає на їх продуктивність.

Висока залісненість та невисока якість ґрунтів обмежують розвиток велико товарного агровиробництва, проте за умови раціонального використання землі громада має потенціал для сталого сільського господарства.

Станом на 01.07.2025 року чисельність населення Володимирецької селищної територіальної громади становить 27 345 осіб, з яких 34 % мешкають у селищі Володимирець та 66 % – у сільських населених пунктах. За останні сім років демографічна ситуація в громаді в частині народжуваності мала позитивну динаміку: середньорічний природний приріст населення у 2010–2024 роках склав 0,5 %, що характерно для більшості населених пунктів громади, проте міграційний баланс громади негативний, переважає відтік населення.

Разом із тим рівень зайнятості залишається одним із проблемних аспектів розвитку громади. Після зростання зайнятості до 62,7 % у 2018 році, у 2020–2024 роках спостерігався спад та зростання безробіття, яке у 2025 році склало 24,0 %. В умовах воєнного стану спостерігається дефіцит робітничих кадрів при водночас високому безробітті серед жінок без спеціальної підготовки. Понад половина зайнятого населення працює у сфері послуг, близько 20 % – у сільському та лісовому господарстві, охороні здоров’я. Туристична галузь поки відіграє незначну роль у структурі ринку праці громади.

Економіка Володимирецької громади базується на добувній, аграрній та лісопереробній галузях. Видобуток піску забезпечує ТОВ «Половлі пісок» із середнім обсягом 25 тис. м³ на рік. У громаді працює 17 агропідприємств, основні культури — соняшник, кукурудза, гречка. У лісопереробній галузі діє 18 підприємств, що займаються розпилюванням деревини, одне з яких орієнтоване на експорт. Основні перспективи розвитку — створення повного виробничого циклу з переробкою деревини та відходів.

Сфера торгівлі та послуг охоплює 257 торговельних закладів, зокрема продовольчі, непродовольчі, заклади громадського харчування та два ринки. Туристичний потенціал громади представлений приватними агро садибами та базою відпочинку на озері Воронки. Зелений туризм має перспективи розвитку завдяки природним ресурсам, культурній спадщині та зростанню внутрішнього попиту на екологічний відпочинок.

На території Володимирецької громади функціонують основні заклади культури: Центр культури і дозвілля «Перлина Полісся», централізована система публічно-шкільних бібліотек та Володимирецький історичний музей. Освітню мережу громади складають 3 заклади дошкільної освіти та 17 закладів загальної середньої освіти (7 гімназій і 10 ліцеїв), де навчаються понад 5 тис. учнів. В останні роки спостерігається стійке зростання кількості дітей у дитсадках, що створює потребу у розширенні мережі дошкільних закладів.

Медичну допомогу населенню громади надають два комунальних некомерційних підприємства: багатопрофільна лікарня з 9 стаціонарними відділеннями та консультативно-діагностичною поліклінікою на 400 відвідувань у зміну, а також 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селищі Володимирець та селах громади. Первинна ланка охорони здоров’я забезпечує профілактичні, лікувальні та діагностичні послуги для мешканців усіх населених пунктів.

 Припущення прогнозу

1. Зовнішні припущення

Прогноз економічного і соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026–2030 роки враховує такі зовнішні фактори:

  • стабілізація макроекономічної ситуації в Україні, поступове зростання ВВП на рівні 3–4 % щороку;

  • збереження державної політики децентралізації, підтримки місцевого самоврядування, розвитку громад;

  • відновлення економіки після війни за рахунок внутрішніх та зовнішніх інвестицій, міжнародної допомоги, програм відновлення територій;

  • стабільна енергетична ситуація;

  • зростання внутрішнього попиту на продукцію сільського господарства, деревообробки, будівництва та послуг;

  • поліпшення умов доступу до фінансових ресурсів (грантів, кредитів, програм ЄС);

  • безпекова ситуація контрольована, відсутність активних бойових дій на території громади чи в безпосередній близькості.

2. Внутрішні припущення: заходи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування

На рівні громади прогноз передбачає реалізацію таких заходів:

  • розроблення та реалізація програм підтримки малого і середнього бізнесу, аграрного сектору, деревообробної промисловості;

  • залучення інвестицій у розвиток інженерної, транспортної та комунальної інфраструктури, цифровізації управління громадою;

  • розвиток соціальної інфраструктури, освіти, медицини, культури, безпеки, розширення мережі дитячих садків;

  • раціональне використання природних ресурсів громади (земельних, лісових, водних);

  • розвиток туристично-рекреаційного потенціалу та зеленого туризму;

  • створення сприятливих умов для проживання ВПО та повернення трудових мігрантів;

  • підтримка екологічної політики, енергоефективності, альтернативної енергетики;

  • підвищення якості надання адміністративних послуг, запровадження цифрових сервісів для жителів громади.

 Базовий сценарій розвитку: основні тенденції та фактори розвитку

У прогнозному періоді 2026–2028 років базовий сценарій розвитку Володимирецької селищної територіальної громади передбачає помірні темпи соціально-економічного розвитку за умов збереження загальнодержавної безпеки та відсутності активних бойових дій на території громади та регіону. З огляду на невизначеність тривалості війни та її наслідків для економіки України, можливості громади будуть обмежені дефіцитом фінансових ресурсів, демографічними втратами, відтоком трудових ресурсів та обмеженим інвестиційним попитом.

Основні тенденції соціально-економічного розвитку громади:

Демографія:

Очікується збереження тенденції поступового скорочення населення громади за рахунок міграції працездатного населення в інші регіони або за кордон, а також через демографічне старіння. Часткове компенсування цієї тенденції можливе завдяки інтеграції внутрішньо переміщених осіб, проте їх кількість поступово зменшується через повернення або повторну міграцію.

Економіка:

  • Основні галузі залишаються добувна промисловість (видобуток піску), лісопильна та аграрна сфери. Їх діяльність продовжиться на рівні задоволення внутрішнього попиту, без суттєвого зростання.

  • Інвестиційна активність обмежена через загальноекономічну нестабільність. Розширення потужностей деревообробки та сільського господарства буде стриманим і спрямованим переважно на підтримку існуючих обсягів виробництва.

  • Малий та середній бізнес зберігатиме стійкість за рахунок внутрішнього ринку громади, однак активного розвитку нових напрямів очікувати не варто.

Соціальна інфраструктура:

  • Мережа закладів освіти та медицини збережеться у нинішніх обсягах, без значного розширення чи модернізації через брак бюджетних ресурсів.

  • Сфера охорони здоров'я працюватиме на забезпечення базових потреб населення та жителів навколишніх громад, зосереджуючись на збереженні існуючого рівня послуг.

Зайнятість та доходи населення:

  • Рівень зайнятості залишиться нестабільним, із збереженням високого рівня безробіття, особливо серед жінок та молоді.

  • Проблемою залишатиметься дефіцит кадрів робітничих спеціальностей на фоні загального відтоку працездатного населення.

  • Ринок праці залишиться залежним від потреб сфери послуг, сільського господарства та медицини, без суттєвого зростання нових напрямів діяльності.

Житлово-комунальна та транспортна інфраструктура:

  • Фінансування модернізації інфраструктури буде обмеженим, першочергово зосередженим на ремонтах критичних об'єктів та підтриманні існуючої мережі в робочому стані.

  • Масштабні інфраструктурні проєкти, як-от будівництво нових об'єктів ЖКГ чи дорожньої мережі, відкладаються до стабілізації ситуації в країні.

  • Цифровізація та модернізація послуг відбуватиметься в обмежених обсягах, з урахуванням доступності державних грантів або програм міжнародної допомоги.

Фактори, що впливатимуть на розвиток громади:

Позитивні:

  • географічне розташування (близькість до РАЕС, м. Вараш);

  • потенціал природних ресурсів (ліс, вода, земля);

  • стабільна робота медичних і освітніх закладів;

  • певний попит на внутрішній туризм.

Негативні:

  • тривала невизначеність воєнної ситуації;

  • високий рівень трудової міграції;

  • відсутність системної інвестиційної політики на державному рівні для громад подібного типу;

  • високий рівень зношеності інфраструктури;

  • низька конкурентоспроможність сільського господарства через природні обмеження родючості ґрунтів.

SWOT аналіз Володимирецької селищної територіальної громади

Сильні сторони (Strengths)

Слабкі сторони (Weaknesses)

✔ Високий природний потенціал (ліси, водойми, земля)

✖ Низька родючість ґрунтів, частина земель малопридатна до використання

✔ Наявність стабільного сектору медицини та освіти

✖ Високий рівень безробіття, дефіцит робочих місць у сільській місцевості

✔ Стала структура промисловості: лісозаготівля, деревообробка, агросектор

✖ Залежність від сировинного типу економіки, низька додана вартість продукції

✔ Сприятливе розташування поруч із м. Вараш, РАЕС

✖ Висока міграція молоді та працездатного населення

✔ Досвід залучення інвестицій в охорону здоров’я

✖ Обмежені фінансові ресурси громади для масштабного розвитку

✔ Розвинена мережа первинної медицини

✖ Високий рівень зношеності інфраструктури, потреба в оновленні ЖКГ

 

Можливості (Opportunities)

Загрози (Threats)

✔ Залучення фінансової допомоги через державні програми та міжнародні донори

✖ Продовження або загострення війни, невизначеність її наслідків для економіки

✔ Розвиток туристично-рекреаційного потенціалу, зелений туризм

✖ Подальший відтік молоді за кордон, старіння населення

✔ Впровадження енергоефективних технологій, альтернативної енергетики

✖ Погіршення доступу до ринків збуту продукції через економічну нестабільність

✔ Підтримка малого бізнесу, локального виробництва

✖ Зниження купівельної спроможності населення, стагнація споживчого попиту

✔ Розвиток аграрного сектору завдяки сучасним технологіям

✖ Залежність від обмежених природних ресурсів та цін на енергоносії

✔ Інтеграція громади в регіональні програми відновлення

✖ Погіршення демографічної ситуації, нестача кадрів

Альтернативний сценарій розвитку: основні тенденції та фактори розвитку

Альтернативний сценарій розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026–2028 роки враховує можливість продовження нестабільної безпекової ситуації в Україні, уповільнення економічного відновлення після війни, а також негативні наслідки погіршення зовнішніх і внутрішніх факторів впливу. У межах цього сценарію розвиток громади матиме стагнаційний або регресивний характер, пріоритетом стане збереження базових функцій життєдіяльності території.

Основні тенденції за альтернативного сценарію:

  1. Посилення негативних демографічних тенденцій: скорочення населення внаслідок трудової міграції, старіння населення, зменшення народжуваності.

  2. Збільшення диспропорції між кількістю працездатного та непрацездатного населення, що знижує потенціал економічного зростання.

  3. Зниження ділової активності малого та середнього бізнесу. Втрата частини підприємств через економічну нестабільність, дефіцит інвестицій, зростання собівартості ресурсів.

  4. Збереження економіки на рівні мінімального відтворення, без значного розвитку чи модернізації.

  5. Скорочення обсягів виробництва в агросекторі та деревообробній галузі через зменшення платоспроможного попиту та проблеми з логістикою.

  6. Погіршення стану транспортної, комунальної, соціальної інфраструктури через відсутність фінансових ресурсів на капітальні ремонти.

  7. Зростання потреб у фінансуванні медичної та освітньої сфери при обмежених можливостях бюджету.

  8. Відсутність оновлення житлово-комунальної інфраструктури, поступове зростання зношеності мереж.

  9. Зростання безробіття серед місцевого населення, особливо серед жінок та молоді без кваліфікації.

  10. Зниження доступності медичних та соціальних послуг через економію бюджетних ресурсів.

  11. Посилення ризиків внаслідок безпекової ситуації в країні, можливе погіршення криміногенної обстановки, зниження рівня особистої та майнової безпеки.

Фактори розвитку в альтернативному сценарії:

Позитивні фактори (обмежені)

Негативні фактори (переважають)

Внутрішні резерви громади, адаптивність малого бізнесу

Високий рівень невизначеності безпекової ситуації в країні

Можливість залучення точкових грантів (іноземні проєкти)

Високий рівень відтоку працездатного населення

Відносна стабільність у сфері медицини та освіти

Обмежені ресурси місцевих бюджетів

Потенціал для збереження критичної інфраструктури

Зростання витрат на енергоносії, логістику, комунальні послуги

Використання лісових ресурсів для внутрішнього споживання

Відсутність інвесторів та зацікавленості бізнесу у розвитку

 

 Ризики прогнозу

Зовнішні ризики:

  1. Тривала війна або загострення воєнних дій, що вплине на безпекову, соціальну, економічну ситуацію не лише в регіоні, а й в усій країні.

  2. Загострення економічної кризи в Україні, інфляційні процеси, падіння внутрішнього попиту, проблеми з енергетикою.

  3. Зниження обсягів державної підтримки громад через дефіцит державного бюджету, скорочення субвенцій.

  4. Проблеми з доступом до міжнародної допомоги через зменшення обсягів донорської підтримки.

Внутрішні ризики:

  1. Погіршення демографічної ситуації — зменшення працездатного населення, старіння, депопуляція сільських територій.

  2. Зростання рівня безробіття, падіння реальних доходів населення.

  3. Високий рівень зношеності комунальної та соціальної інфраструктури, обмежені можливості для модернізації.

  4. Скорочення економічної активності через відтік підприємців, робочої сили.

  5. Зростання вартості енергоресурсів.

  6. Погіршення екологічного стану території внаслідок неконтрольованого використання ресурсів.

ІІІ. Загальні показники бюджету.

За 2024 рік до загального та спеціального фондів бюджету Володимирецької селищної територіальної громади, враховуючи міжбюджетні трансферти, надійшло 307 003 470 грн, у тому числі: до загального фонду – 291 916 480 грн (100,4 % до уточненого планового показника), до спеціального фонду – 15 086 990 грн. За 2024 рік обсяг отриманих офіційних трансфертів з державного бюджету  склав 184 467 454 грн, або 99,6% до плану, обсяг трансфертів із інших місцевих бюджетів 12 243 899 грн. Обсяг власних та закріплених надходжень загального фонду бюджету за 2024 рік становить 99 522 688 грн, або 103,4% до планових показників.

Видатки  бюджету Володимирецької селищної територіальної громади за 2024 рік виконано в цілому у сумі 309 412 226 грн, що складає 95,3% до уточненого плану звітного періоду, в тому числі по загальному фонду – 291 038 685 грн, або 97,0% до  річного плану та по спеціальному фонду -                       18 373 541  грн,  або 74,5 % до річного плану.   

Уточнений бюджет Володимирецької селищної територіальної громади станом на 01.07.2025 року затверджено  по доходах в сумі 270 627 872 грн, в тому числі по загальному фонду – 257 869 402 грн, по спеціальному фонду – 12 758 470 грн. Видатки бюджету затверджені, з урахуванням змін за рахунок: вільних залишків коштів станом на 01.01.2025 року, перевиконання доходної частини бюджету, міжбюджетних трансфертів   на загальну суму   34 006 252 грн, в тому числі  загальний фонд – 26 155 807 грн та спеціальний фонд – 7 850 445 грн. 

На середньостроковий період 2026 – 2027 років, з урахуванням  норм податкового та бюджетного законодавства, доходна та видаткова частини бюджету  обраховані в сумах: 2026 рік – 359 157 414 грн; 2027 рік – 395 867 783 грн; 2028 рік – 445 083 000  грн.

ІV. Показники доходів бюджету

Прогноз доходів бюджету на 2026-2028 роки розроблено з урахуванням заходів, спрямованих на реалізацію бюджетно-податкової політики, впровадження економічних реформ з метою встановлення сприятливих умов для ведення бізнесу, посилення позитивних тенденцій в усіх сферах економіки Володимирецької селищної територіальної громади на основі норм податкового та бюджетного законодавства, макроекономічних показників економічного та соціального розвитку країни та поточного виконання бюджету Володимирецької селищної територіальної громади.

 Пріоритетними завданнями податкової політики на середньострокову перспективу, спрямованими на подальше економічне зростання, є:

- розширення бази оподаткування та залучення додаткових надходжень;

-забезпечення стабільності податкової системи, спрямованої на підвищення ефективності податкового адміністрування, в тому числі місцевих податків і зборів;

- мінімізація можливостей для зловживань.

У показниках дохідної частини бюджету Володимирецької селищної територіальної громади (відповідно до схваленої Бюджетної  декларації на 2026-2028 роки) враховано наступні особливості в частині зарахування доходів до бюджетів територіальних громад:

●зупинення тимчасового спрямування до загального фонду бюджетів селищних територіальних громад податку на доходи фізичних осіб у розмірі 4 відсотка за рахунок відповідного зниження  нормативу відрахування такого податку до загального фонду державного бюджету;

●вилучення з доходів бюджетів територіальних громад податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу («силове» ПДФО) у 2026 році,

●починаючи з 2027 року  спрямування ПДФО з грошового забезпечення військовослужбовців, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України у розмірі 60 відсотків до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.

За 2024  рік  до  бюджету  Володимирецької селищної  територіальної громади зараховано доходів 307 003 470 грн,  що  складає 100,6% уточненого плану звітного періоду та на 14 296 428 грн більше ніж за 2023 рік. В тому числі до загального фонду надійшло 291 916 480 грн, або 100,4% запланованого обсягу та 15 086 990 грн до спеціального фонду.

За звітний період до бюджету територіальної громади надійшло 198 917 752 грн трансфертів (субвенцій), по загальному фонду – 192 393 794 грн,  субвенції з державного бюджету – 146 751 254 грн., базова дотація з державного бюджету  - 37 716 200 грн. та 7 926 340 грн субвенцій  та дотацій з інших місцевих бюджетів. По спеціальному фонду до бюджету територіальної громади надійшло 6 523 958 грн субвенцій (з державного бюджету  2 206 400 грн та субвенцій з інших місцевих бюджетів в сумі 4 317 558 грн).

Власних та закріплених доходів акумульовано до загального фонду 99 522 686 грн, що становить 102,4%  уточненого плану звітного періоду та 119,2% - початкового. Найбільшу питому вагу в надходженнях загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб (58,4%) та єдиний податок  (11,2%).

За звітний період  забезпечено виконання планового показника по всіх джерелах загального фонду.

В порівнянні із відповідним періодом 2023 року податкових і неподаткових платежів отримано на 12 592 567 грн менше, в основному за рахунок зменшення надходжень податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується податковими агентами  на 30 714 994 грн, надходжень рентної плати  за користування надрами для видобування бурштину на            1 962 264 грн. В той же час зросли  надходження по всіх інших податках та зборах.

За січень - грудень 2024 року  бюджет  отримав 15 086 989 грн доходів спеціального фонду,  що  складає  104,5%  затвердженого розпису на 2024 рік. В тому числі субвенції  на суму 6 523 958 грн.

У доходах  спеціального  фонду  найбільшу  питому   вагу  займають власні  надходження  бюджетних  установ  (50,4%), їх отримано в сумі 7 603 785 грн, тобто 118,0% від обсягу визначеного на 2024 рік.

На 2025 рік бюджет Володимирецької селищної територіальної громади з урахуванням внесених змін по доходах затверджений у обсязі 270 627 872 927  грн, у тому числі трансферти в суму 159 077 737 грн (з них освітньої субвенції – 100 510 400 грн).

Із загального обсягу бюджету доходи загального фонду затверджені в сумі 257 869 402 грн, спеціального фонду – 12 758 470 грн.

Прогноз на 2026 рік бюджету Володимирецької селищної по доходах складає 359 157 414 грн, що на 55 529 542 грн, або на 32,7% більше, ніж у 2025 році.

Із загального обсягу бюджету доходи загального фонду планується затвердити в сумі 348 164 614 грн, що на 90 295 212 грн, або на 32,7 % більше, ніж у 2025 році, спеціального фонду – 10 992 800 грн, що на 1 765 670 грн, або на 13,8 % менше, ніж у 2025 році.

На 2027 рік бюджет Володимирецької селищної ТГ по доходах прогнозується у обсязі 395 867 783 грн, що на  36 710 369   грн., або на 10,2 % більше, ніж у 2026 році.

Із загального обсягу бюджету доходи загального фонду прогнозуються в сумі 384 335 283 грн., що на 31 341 559 грн., або на 10,4 % більше, ніж у 2026 році, спеціального фонду – 11 532 500 грн., що на  539 700  грн, або на  4,9% більше, ніж у 2026 році.

На 2028 рік бюджет Володимирецької селищної ТГ по доходах прогнозується у обсязі 445 083 000 грн, що на  35 259 627 грн, або на 12,4 %  більше, ніж у 2027 році.

Із загального обсягу бюджету доходи загального фонду прогнозуються в сумі 433 345 000 грн, що на 49 009 717 грн, або на 12,7 % більше, ніж у 2027 році, спеціального фонду – 11 738 000 грн, що на 205 500 грн, або на 1,8 % більше, ніж у 2027 році.

V. Показники фінансування бюджету, показники місцевого боргу, гарантованого територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій.

 Показники фінансування місцевого боргу, гарантованого селищною територіальною громадою боргу та надання місцевих гарантій на                2026-2028 роки у прогнозі бюджету селищної громади відсутні,  додатки 4, 5 до Прогнозу. Для здійснення капітальних видатків, спрямованих на зміцнення матеріально-технічної бази установ та закладів соціально-культурної сфери, розбудови об’єктів інфраструктури територіальної громади, житлово-комунального господарства тощо планується спрямувати надходження бюджету розвитку. 

VІ. Показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету 

Під час формування видаткової частини бюджету Володимирецької селищної територіальної громади у середньостроковому періоді основним прагненням є досягнення цілей державної політики в межах ресурсних можливостей бюджету територіальної громади, спрямовування коштів на заходи відповідно до їх пріоритетності та актуальності, а також з урахуванням економного використання коштів за діючими бюджетними програмами. Прогнозні показники видатків та кредитування бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 – 2028 роки відображені на підставі поданих головними розпорядниками коштів пропозицій до Прогнозу, а саме:  граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів – додаток 6; граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету – додаток 7. 

В першу чергу при формуванні видаткової частини прогнозу бюджету враховано вимоги статті 77 Бюджетного кодексу України щодо забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці та розміру мінімальної заробітної плати, на проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення та послуги зв'язку, які споживаються бюджетними установами та некомерційними підприємствами охорони здоров’я. Враховані також обсяги видатків, необхідні для забезпечення стабільної роботи установ та закладів соціально – культурної сфери, надання соціальних гарантій для малозахищених категорій громадян, підтримки в належному стані об’єктів житлово – комунального господарства, інших об’єктів інфраструктури територіальної громади, впровадження заходів з енергозбереження (енергоефективності), виконання в межах фінансових можливостей селищних цільових (комплексних) програм. 

При формуванні показників видатків бюджету враховані гендерні  та кліматичні аспекти.

При формуванні прогнозу на 2026-2028 роки враховано резервний фонд бюджету 2026 рік. 

Змін у мережі бюджетних установ/закладів, у структурі та штатній чисельності їх працівників у середньостроковому періоді  2026-2028 роках не планується.

 

Показниками досягнення цілей державної, регіональної, місцевої політики та пріоритетними завданнями розвитку галузей є:          

                                 Державне  управління ( ОМС)

Забезпечення формування  і реалізація державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування;

  • забезпечення надання населенню місцевим самоврядуванням високоякісних і доступних адміністративних, соціальних та інших  послуг, створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення власних і делегованих повноважень. 

У 2026–2028 роках передбачається використання бюджетних коштів на утримання органів місцевого самоврядування – 4 головних розпорядників коштів бюджету, які отримують повноваження шляхом встановлення бюджетних призначень на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, на виконання  програм у сфері управління  та інших сферах.                                                                       

Освіта

     Забезпечення підвищення якості надання освітніх послуг  та ефективності  використання коштів освітньої субвенції для різних форм надання освіти: очної, дистанційної, змішаної, педагогічного патронажу тощо.

У 2026–2028 роках передбачається використання бюджетних коштів на реалізацію наступних основних заходів:

  - облаштування безпечних умов для проведення освітнього процесу в закладах освіти з метою забезпечення доступності і безперервності освіти незалежно від безпекової ситуації;

- реалізацію реформи «Нова українська школа»: затвердження Державного стандарту профільної середньої освіти з 1 вересня 2027р., розроблення моделі організації освітнього процесу у старшій профільній школі, розбудову мережі профільних ліцеїв;

- завершення облаштування кабінетів у закладах освіти для викладання предмета «Захист України», впровадження ефективних освітніх програм для реалізації патріотичного виховання;

- розбудову безпечного та інклюзивного освітнього середовища для доступу до якісної освіти, зокрема здобуття освіти безпосередньо в закладах освіти, що сприятиме підвищенню якості освітніх послуг на всіх рівнях і поверненню громадян України із-за кордону;

- забезпечення реалізації права кожної дитини на повноцінне харчування, зниження рівня захворюваності, підтримку фізичного та психічного здоров’я школярів;

 - забезпечення доступу до дошкільної освіти з метою повернення батьків, особливо матерів, на ринок праці, стимулювання економічної активності населення, зменшення соціальної напруги;

- підвищення якості надання освітніх послуг та ефективності використання коштів освітньої субвенції шляхом розмежування видатків для різних форм надання освіти, перегляд показника “розрахункова наповнюваність класів” на основі верифікованих даних про контингент учнів;

  • подальше впровадження заходів енергоефективності та енергозбереження;

  • збереження та розвиток мережі закладів позашкільної освіти для забезпечення рівного доступу дітей до них з урахуванням їх особистісних потреб.

Охорона здоров’я

  • ключовий і незмінний пріоритет розвитку галузі — забезпечення для населення доступної, якісної і безоплатної медичної допомоги; 

  • планування потреб галузі охорони здоров’я на середньострокову перспективу здійснюватиметься із урахуванням об’єктивних потреб населення в медичних послугах шляхом забезпечення універсального доступу громадян до основних медичних послуг; 

У середньостроковій перспективі заходи з реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я орієнтуватимуться на потреби населення із забезпеченням справедливого доступу до якісної медичної допомоги і базуватимуться на: 

  • підвищення доступності та якості медичних послуг;

  • підвищення ефективності функціонування системи охорони здоров’я;

  • покращення рівня забезпечення лікуванням соціально незахищених верств населення та осіб з особливим статусом (інвалідів війни та осіб, що до них прирівнюються, учасників АТО/ ООС тощо);

  • зміцнення матеріально-технічної бази медичних закладів;

  • покращення та удосконалення умов праці та життя медичних працівників;

  • забезпечення виконання місцевих/ регіональних програм, спрямованих на поліпшення показників здоров’я населення. 

Соціальний захист та соціальне забезпечення

Забезпечення ефективної державної соціальної підтримки  населення.

Завданнями на 2026 – 2028 роки є:

- забезпечення максимальної адресності та наближеності надання відповідної соціальної підтримки тим, хто її потребує;

-  прозорість та максимальна об’єктивність критеріїв в отриманні соціальної підтримки;

- удосконалення підходів, спрямованих на реалізацію прав дітей, їх соціального захисту, всебічного розвитку та виховання в сімейному оточенні;

- удосконалення механізму надання соціальних послуг з метою наближення їх до вразливих груп населення;

- підтримка осіб з інвалідністю, зокрема належне забезпечення їх допоміжними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями;

- забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, зокрема у системі повернення з військової служби до цивільного життя, сприяння територіальній доступності та функціонуванню ветеранських просторів;

- комплексна реабілітація ветеранів війни та членів їх сімей, зокрема шляхом надання медичних послуг, послуг з психологічної допомоги, фізкультурно-спортивної реабілітації, розвитку спорту ветеранів війни;

- підтримка зайнятості/самозайнятості ветеранів війни за допомогою надання грантів та мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, здійснення заходів з професійної адаптації, видачі ваучерів на підвищення конкурентоспроможності;

- популяризація та забезпечення формування позитивного образу ветерана війни, героїзація ветеранів війни у суспільстві;

-  вшанування пам’яті загиблих Захисників та Захисниць України, зокрема шляхом почесного поховання.

Культура і туризм

Збереження, відтворення та примноження духовних і культурних здобутків українського народу, розвиток культурно-освітньої роботи, народної творчості, організація дозвілля населення, розвиток туризму та  проведення археологічних досліджень .

У 2026 – 2028 роках передбачається використання бюджетних коштів на реалізацію наступних основних заходів:

  • створення умов для творчої самореалізації громадян, збереження культурно-духовної спадщини, повноцінного функціонування суспільного мовлення, що є запорукою становлення активного громадянського суспільства та задоволення його потреб в отриманні об’єктивної та неупередженої інформації;

  • підвищення культурного рівня, естетичного виховання громадян, задоволення культурних потреб громадян Володимирецької селищної територіальної громади;

  • створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, підтримку культурного розмаїття;

  • меморіалізацію російсько-української війни, зокрема шляхом розбудови Алеї Героїв «Мамина весна»;

  • створення конкурентоспроможного середовища у сфері музичного, хореографічного, циркового, образотворчого мистецтва за допомогою популяризації, підтримки та розвитку професійного мистецтва, підтримки сучасних культурних проектів, стимулювання професійних митців до вироблення конкурентоспроможного національного культурного продукту;

  • посилення захисту культурних цінностей та культурної спадщини, відновлення ефективної системи управління охороною культурної спадщини на всіх рівнях;

  • забезпечення стабільної роботи колективів, які носять звання «народний аматорський», «зразковий»;

  • сприяння розвитку фольклорних ансамблів громади;

  • забезпечення участі творчих колективів, окремих виконавців в конкурсах, фестивалях, концертах міського, обласного, державного, міжнародного рівнів, в інших заходах;

  • забезпечення розвитку матеріально-технічної бази установ та закладів  культури;

  • розбудова туристичної інфраструктури територіальної громади, створення нових туристично-привабливих територій та об’єктів, налагодження якісних та ефективних комунікацій, створення умов для формування позитивних вражень щодо Ніжинської міської територіальної громади, як туристичного регіону.

Фізична культура та спорт

Сприяння розвитку фізичної культури та спорту, створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді, популяризація українських суспільно державних цінностей та формування на їх основі української національної та громадянської ідентичності.

 Завданнями на 2026—2028 роки є:

- належне представлення спортсменами на заходах різних рівнів та міжнародній арені, як елемент спортивної дипломатії та привернення уваги до України;

- сприяння відновлення ментального здоров’я шляхом розширення доступу всіх верств населення до рухової активності;

- проведення необхідних соціально-економічних заходів для стабільного розвитку сфери фізичної культури та спорту, максимальне залучення до здорового способу життя всіх категорій населення громади.

 - фінансова підтримка  місцевих осередків всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості;

 -  забезпечення збереження діючої дитячо-юнацької спортивної школи;

 - зміцнення матеріально-технічної бази установ освіти, облаштування необхідним сучасним обладнанням та інвентарем.

Житлово-комунальне господарство та інфраструктура

Забезпечення мешканців громади якісними житлово-комунальними послугами, підвищення ресурсо  та енергоефективності житлово-комунального господарства  та скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг; поліпшення матеріально-технічної бази комунальних підприємств;  поліпшення стану вулично-дорожньої мережі.

У 2026– 2028 роках передбачається використання бюджетних коштів на реалізацію наступних основних заходів:

- технічне переоснащення галузі, скорочення питомих показників  використання   енергетичних і матеріальних ресурсів на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг;

- вдосконалення дорожньо-транспортної мережі громади, в т.ч. в межах центральної частини селища з дотриманням правил ОДР;

- заміна дорожніх знаків та встановлення нових на ключових розв’язках згідно схеми ОДР;

- покращення ландшафту зелених зон Володимирецької селищної територіальної громади, проведення аудиту зелених зон;

- модернізація вуличного освітлення громади;

- контроль за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами;

- реалізація екологічної політики, спрямованої на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища на території  громади;

- поліпшення якості питної води  (контроль за якістю води, своєчасний ремонт обладнання);

- створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших мало мобільних груп населення;

- створення сучасної системи відео-спостереження на теренах Володимирецької селищної територіальної громади;

- реалізація місцевих/регіональних цільових програм у сфері житлово-комунального господарства. 

 Публічні інвестиційні проекти

В 2025 році передбачені видатки на реалізацію публічних інвестиційних проектів за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за напрямками:

  • освіта і наука –  2 282 400 грн.

Обсяги публічних інвестицій, на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій  у 2026-2028 роках, прогнозувалися із врахуванням фінансового  ресурсу бюджету Володимирецької селищної територіальної громади. 

З метою досягнення стратегічних цілей розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 – 2028 роки середньостроковим планом пропонується визначити 3 пріоритетні напрямки публічних інвестицій, що узгоджуються із Стратегічним планом  розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2023 -2027 роки, а саме на:

- освіту і науку – 6 700 000 грн. в т.ч.: 2026 рік – 1 100 000 грн., 2027 рік – 2 100 000 грн., 2028 рік – 3 500 000 грн.

- охорону здоров’я – 4 100 000 грн. в т.ч.: 2026 рік – 900 000 грн., 2027 рік –1 200 000 грн., 2028  рік 2 000 000 грн.

- громадську безпеку – 1 629 110грн., в т.ч. 2026 рік -100 000 грн., 2027 рік – 529 110 грн., 2028 рік- 1 000 000 грн.

- муніципальну інфраструктуру та послуги  – 8 000 000 грн. в т.ч.: 2026 рік – 1 000 000 грн., 2027 рік – 2 000 000 грн., 2028 рік – 5 000 000 грн.

- транспорт – 12 284 700 грн., в т.ч. 2026 рік – 200 000 грн., 2027 рік -2 000 000 грн., 2028 рік – 10 084 700грн.,

-публічні послуги та пов’язана з ними  цифровізаціця – 1 400 000грн., в т.ч. 2026 рік – 200 000грн., 2027 рік – 500 000 грн., 2028 рік – 700 000грн.   

Кредитування бюджету

За 2024 рік кредитування з бюджету Володимирецької селищної територіальної громади не здійснювалось.

В бюджеті Володимирецької селищної територіальної територіальної громади на 2025 рік  заплановано 190 000 грн надання та повернення поворотної фінансової допомоги.

В прогнозі  бюджету на  середньостроковий період 2026 – 2028 р.р. повернення таких кредитів не планується. Буде проводитися уточнення.

    VІІ. Взаємовідносини    бюджету  з іншими бюджетами

Мета міжбюджетних відносин полягає у забезпеченні відповідності фінансових ресурсів, необхідних для виконання функцій, покладених на різні рівні влади, законодавством України. Це досягається шляхом регулювання відносин між державним бюджетом та місцевими бюджетами, а також між самими місцевими бюджетами. Напрями цих відносин включають: розподіл фінансових ресурсів та визначення повноважень щодо здійснення видатків. 

Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів (доходи)

Всього трансфертів  з державного та інших місцевих бюджетів у 2024 році  надійшло 198 917 752  грн, по загальному фонду – 192 393 794 грн, в тому числі субвенції з державного бюджету – 146 751 254 грн (з них 145 733 000 грн освітня субвенція), базова дотація -37 716 200грн., та 7 778 829 грн субвенцій  та 147 511 грн інших дотацій з інших місцевих бюджетів. По спеціальному фонду до бюджету територіальної громади надійшло 6 523 958 грн субвенцій (з державного бюджету  2 206 400 грн та субвенцій з інших місцевих бюджетів в сумі 4 317 558 грн).

В бюджеті Володимирецької селищної територіальної громади  на 2025 рік  офіційних трансфертів із державного та бюджетів заплановано  в сумі 159 077 737 грн. По загальному фонду – 157 345 167 грн, в тому числі з державного бюджету   110 074 500 грн субвенцій (з них освітня субвенція з державного бюджету в сумі 100 510 400 грн), базова дотація – 42 000 900 грн. , по спеціальному фонду  - 1 732 570 грн. Субвенції і дотації з інших місцевих бюджетів до загального фонду заплановані в сумі 5 269 767 грн. По спеціальному фонду заплановано  1 732 570 грн субвенцій з інших місцевих бюджетів.

На середньостроковий період  із державного бюджету доведені міжбюджетні трансферти в сумах: 

 2026 рік освітня субвенція в сумі 165 014 500 грн;

 2027 рік: освітня субвенція в сумі 178 044 500 грн;

 2028 рік: освітня субвенція в сумі 191 074 400 грн.

 2026 рік базова дотація в сумі 73 697 900 грн;

 2027 рік базова дотація  в сумі 87 589 800 грн.;

 2028 рік базова дотація в сумі  113 867 100 грн.

Із місцевих бюджетів доведені міжбюджетні трансферти :

-субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції 2026 рік – 2 049 060 грн., 2027 рік – 2 210 960 грн., 2028 рік -  2 372 800 грн.;

Інші субвенції і місцевих бюджетів 2026 рік – 4 456 154грн., 2027 рік – 5 341 323 грн., 2028 рік – 6 078 900 грн.

Показники  міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам (видатки)

         КПКВ 3719770 Інші субвенції з місцевого бюджету

           З бюджету Володимирецької селищної  територіальної громади на середньостроковий період  2026-2028 років плануються асигнування:

  • Рівненському обласному бюджету на  об’єкт «Експлуатаційне утримання  автомобільних доріг загального користування місцевого значення та штучних споруд на них у Вараському районі Рівненської області (протяжнність 447,0)км» - 2026 рік – 1 000 000 грн; 2027 рік – 1 100 000 грн.; 2028 рік – 1 221 000 грн. 

  • Рівненському обласному бюджету на  надання соціальних послуг мешканцям громади в інтернатних закладах області 2026 рік – 440 000грн; 2027 рік – 480 000 грн.; 2028 рік – 530 000 грн. 

ІХ. Інші положення та показники  прогнозу  бюджету

         В прогнозі бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки наявні наступні додатки:

Додаток 1 «Загальні показники бюджету»;

Додаток 2 «Показники доходів бюджету»;

Додаток 3 «Показники фінансування бюджету»;

Додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу»;

Додаток 4 «Показники місцевого боргу»;

Додаток 6 «Граничні показники видатків бюджету та надання кредитів з бюджету головним розпорядникам коштів»;

Додаток 7 «Граничні показники видатків бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету»;

Додаток 8 «Граничні показники кредитування бюджету за Типовою програмною класифікацією видатків та кредитування місцевого бюджету»;

Додаток 9 «Обсяг публічних інвестицій на підготовку та реалізацію публічних інвестиційних проектів та програм публічних інвестицій з урахуванням середньострокового плану  пріоритетних публічних інвестицій регіону (територіальної громади) на 2026-2028 роки»;

Додаток 10 «Показники міжбюджетних трансфертів з інших бюджетів»;

Додаток 11 «Показники міжбюджетних трансфертів іншим бюджетам».

Не подається до прогнозу, у зв’язку з відсутністю показників, Додаток 4 «Показники місцевого боргу», Додаток 5 «Показники надання місцевих гарантій, обсягу гарантійних зобов’язань та гарантованого Автономною Республікою Крим, обласною радою, міською, селищною чи сільською територіальною громадою боргу».



 

Секретар  селищної ради                                                            Юрій  БЛИЩИК 



ДОДАТКИ

1 Додаток 10.xlsx - 1755200000.pdf Переглянути
2 Додаток 11.xlsx - 1755200000.pdf Переглянути
3 Додаток 9.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
4 Додаток 8.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
5 Додаток 6.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
6 Додаток 7.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
7 Додаток 5.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
8 Додаток 4.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
9 Додаток 3.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
10 Додаток 2.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути
11 Додаток 1.xlsx - 17552000000.pdf Переглянути