ВОЛОДИМИРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
______________________ 2024 року |
№ _____ |
Про затвердження «Програма фінансової підтримки комунального
некомерційного підприємства «Володимирецький центр
первинної медико-санітарної допомоги» на 2025 рік»
На підставі ст.ст.25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.18 «Основи законодавства України про охорону здоров’я», з метою фінансового забезпечення охорони здоров’я, впровадження в діяльності комунального некомерційного підприємства медичної практики, спрямованої на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я населення, здійснення іншої діяльності в сфері охорони здоров’я, необхідної для належного забезпечення профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я, іншої діяльності, розвиток медичної бази шляхом технічного забезпечення,
ВИРІШИЛА:
-
Затвердити цільову програму «Програма фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2025 рік» (далі – Програма), що додається.
-
Фінансовому відділу Володимирецької селищної ради при формуванні бюджету на відповідні роки передбачити кошти на реалізацію заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
-
Комунальному некомерційному підприємству «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» Володимирецької селищної ради про хід реалізації заходів Програми інформувати селищну раду у визначені нею строки.
-
Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань бюджету, фінансів та соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури, молоді і спорту (голова комісії Анатолій БОВА).
Тимчасово здійснюючий
повноваження селищного голови,
секретар селищної ради Юрій БЛИЩИК
Рішення підготував:
Директор комунального некомерційного
підприємства «Володимирецький центр
первинної медико-санітарної допомоги»
Володимирецької селищної ради Олександр ВОЛОЧНЮК
Погоджено:
Начальник юридичного відділу Тетяна МАСТІЙ
Начальник загального відділу Наталія КРУК
Начальник фінансового відділу Людмила ЯРМОЛЮК
Начальник Управління
соціально-культурної сфери Вадим ДРУЗЬ
Голова комісії з питань бюджету,
фінансів та соціальної політики,
охорони здоров’я, освіти, культури,
молоді і спорту Анатолій БОВА
Проект рішення оприлюднено на офіційному вебсайті Володимирецької селищної ради https://volodselrada.gov.ua/
10.12.2024 року № 1567
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Володимирецької
селищної ради
_____________ 2024 року №____
ПРОГРАМА
фінансової підтримки
Комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на 2025 рік
Паспорт Програми
1. |
Ініціатор розроблення Програми |
Володимирецька селищна територіальна громада |
2. |
Розробник Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» |
3. |
Відповідальний виконавець Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» |
4. |
Учасники Програми |
Комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» |
5. |
Термін реалізації Програми |
2025 рік |
6. |
Загальний обсяг фінансових ресурсів необхідних для реалізації Програми, тис.грн. всього, у тому числі |
4370,0 тисяч гривень |
6.1 |
Державний бюджет |
- |
6.2 |
Місцевий бюджет |
2880,0 тисяч гривень |
6.3 |
Власні кошти підприємств |
- |
6.4 |
БюджетАнтонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад. |
1490,0 тисяч гривень |
Загальні положення
Здоров’я є найважливішим з прав людини та найвищою людською цінністю, від якої залежить економічний, фізичний та духовний потенціал суспільства. Це показник соціального і культурного прогресу, один із головних елементів національного багатства. Доступність, якість, сучасність, ефективність, ресурсна забезпеченість медичної допомоги є основою для забезпечення високих стандартів рівня здоров’я та покращення якості життя населення.
Програма фінансової підтримки Володимирецького центру первинної медико-санітарної допомоги (далі-Програма) орієнтована на забезпечення надання якісної первинної медичної допомоги, створення належної матеріально-технічної бази лікувального закладу.
Програма фінансової підтримки Володимирецького центру первинної медико-санітарної допомоги на 2021-2022 роки розроблена на підставі Цивільного кодексу України від 16.01.2003р.№ 435-IV, Закону України від 19.10.2017 р. №2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування», Закону України від 14.11.2017 року № 2206-VIII «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2016р.№ 1013-р. «Про схвалення Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я».
Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала первинну медичну допомогу (ПМД) найбільш важливим елементом національних систем охорони здоров’я (ОЗ). Доведено, що диспропорції між ПМД і спеціалізованою допомогою у країнах з низьким і середнім рівнем доходів залишаються джерелом неефективності й нерівності в охороні здоров’я населення.
Світовий досвід показує, що одним із головних пріоритетів розвитку національної системи охорони здоров’я є розвиток та налагодження ефективного функціонування системи надання населенню первинної медико-санітарної допомоги та її доступності.
На даний час медичний заклад комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» забезпечений необхідним кадровим потенціалом та не в повному обсязі матеріально-технічною базою, має в своєму складі всі необхідні структурні підрозділи для надання медичної допомоги, провадження господарської та іншої діяльності, відповідно до законодавчих актів України.
Розвиток первинної медичної допомоги населення Володимирецької, Антонівської, Рафалівської та Каноницької територіальних громад (далі- територіальних громад), які обслуговує комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» реалізується по наступних основних напрямках:
-
Сприяння досягненню рівності, солідарності та соціальної справедливості щодо здоров’я населення за рахунок забезпечення універсального доступу та соціального захисту населення;
-
Забезпечення людино-орієнтованого підходу, що враховує потреби та очікування людей, з метою підвищення результативності та ефективності медичних послуг для населення;
-
Підвищення рівня здоров’я громад шляхом інтеграції ПМД і заходів громадського здоров’я;
-
Зміна принципів управління закладами ПМД шляхом відмови від командно-адміністративних методів управління та впровадження гармонізованого, репрезентативного, соціально інтегрованого, заснованого на переговорах методу управління.
Тому головним завданням комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» залишається забезпечення населення комплексними та інтегрованими послугами зі всебічної, безперервної і пацієнт-орієнтованої первинної медичної допомоги, спрямованої на задоволення потреб населення у відновленні та збереженні здоров’я, профілактики захворювань, зменшення потреби в госпіталізації та покращення якості життя.
Пакет медичних послуг, які надаються за програмою медичних гарантій та оплачуються Національною службою здоров’я України не забезпечує в повній мірі видаткиохорони здоров’я для надання належної медичної допомоги населенню.
Первинну медичну допомогу населеннютериторіальних громад надає комунальне некомерційне підприємство «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги», в склад якого входять амбулаторії,фельдшерсько-акушерські пункти, медичні пункти тимчасового базування які забезпечують «первинкою» 85,0 % населення. За час дії програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги територіальних громад у 2020 році придбано медичну апаратуру та обладнання, медичні та офісні меблі, що дало змогу забезпечити укомплектування амбулаторій в середньому на 90 %, інших підрозділів на 90 %. Тому питання укомплектації медичною апаратурою та обладнанням залишається актуальним. Це стосується лабораторного, телеметричного обладнання, санітарних автомобілів та транспорту категорії «А». Формування спроможної мережі первинної медичної допомоги потребує суттєвих матеріальних затрат.
На сьогодні сформована єдина мережа інформаційного забезпечення підрозділів ПМД, створено реєстр пацієнтів, система моніторингу за їх здоров’ям, здійснюється заходи з розвитку телемедицини.
Мета Програми
Основною метою діяльності Володимирецького центру первинної медико-санітарної допомоги є медична практика, спрямована на збереження, поліпшення та відновлення здоров’я населення, здійснення іншої діяльності в сфері охорони здоров’я, необхідної для належного забезпечення профілактики, діагностики і лікування хвороб, травм, отруєнь чи інших розладів здоров’я, іншої діяльності, розвиток медичної бази шляхом технічного забезпечення.
Метою програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги є забезпечення зниження рівня захворюваності, інвалідності та смертності населення шляхом формування і налагодження ефективного функціонування системи надання населенню доступної і високоякісної первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини.
Покращення якості первинної медичної допомоги можливо лише при впровадженні нових інноваційних методів лікування, закупівлі сучасного медичного обладнання та матеріальній мотивації праці медичних працівників. Досягнення даної мети можливо лише за умови раціонального використання наявних фінансових та кадрових ресурсів, консолідації бюджетів різних рівнів для оплати послуг, які будуть надаватися Володимирецьким центром первинної медико-санітарної допомоги.
Основним підходом до концепції реформування є створення належних відповідних умов надання якісної, своєчасної первинної медичної допомоги.
Обґрунтування шляхів розв’язання проблеми, строки виконання Програми
Для досягнення мети цієї Програми шляхами розв’язання проблем є:
-
пріоритетний розвиток первинної медико-санітарної допомоги шляхом удосконалення надання кваліфікованої первинної медичної допомоги, а також лікувально-профілактичної допомоги у відповідності з договорами про надання медичних послуг населеннютериторіальних громад;
-
удосконалення матеріально-технічної бази охорони здоров’я відповідно до світових стандартів, запровадження правових, економічних, управлінських механізмів, забезпечення конституційних прав громадян на охорону здоров’я, а саме оснащення структурних підрозділів закладу медичною апаратурою, обладнанням та інструментарієм відповідно до табеля оснащення затвердженого
-
проведення капітальних та поточних ремонтів,
-
забезпечення автотранспортом,
-
інформаційно-технічне забезпечення структурних підрозділів закладу;
-
покращення фінансового забезпечення, в тому числі шляхом залучення позабюджетних коштів із різних джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.
Напрями діяльності та заходи Програми
Відповідно до поставленої мети предметом діяльності комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» є:
-
медична практика з надання первинної медичної допомоги населенню;
-
забезпечення права громадян на вільний вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги у визначеному законодавством порядку;
-
організація надання первинної медичної допомоги у визначеному законодавством порядку, в тому числі надання невідкладної медичної допомоги в разі гострого розладу фізичного чи психічного здоров’я пацієнтам, які не потребують екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
-
проведення профілактичних щеплень;
-
планування, організація, участь та контроль за проведенням профілактичних оглядів та диспансеризації населення, здійснення профілактичних заходів, у тому числі безперервне відстеження стану здоров’я пацієнта з метою своєчасної профілактики, діагностики та забезпечення лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів;
-
консультації щодо профілактики, діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів, а також щодо ведення здорового способу життя;
-
взаємодія з суб’єктами надання вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з метою своєчасного діагностування та забезпечення дієвого лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів з урахуванням особливостей стану здоров’я пацієнта;
-
організація відбору та спрямування хворих на консультацію та лікування до закладів охорони здоров’я та установ, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу, а також відбору хворих на санаторно-курортне лікування та реабілітацію у визначеному законодавством порядку;
-
проведення експертизи тимчасової непрацездатності та контролю за видачею листків непрацездатності;
-
направлення на медико-соціальну експертну комісію осіб зі стійкою втратою працездатності;
-
участь у проведенні інформаційної та освітньо-роз’яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя;
-
участь у державних та регіональних програмах щодо організації пільгового забезпечення лікарськими засобами населення у визначеному законодавством порядку та відповідно до фінансового бюджетного забезпечення галузі охорони здоров’я;
-
участь у державних та регіональних програмах щодо скринінгових обстежень, профілактики, діагностики та лікування окремих захворювань у порядку визначеному відповідними програмами та законодавством;
-
участь у визначенні проблемних питань надання первинної медичної допомоги в територіальних громадах та шляхів їх вирішення;
-
надання рекомендацій органам місцевого самоврядування щодо розробки планів розвитку первинної медичної допомоги;
-
визначення потреби структурних підрозділів підприємства та населення у лікарських засобах, виробах медичного призначення, медичному обладнанні та транспортних засобах для забезпечення населення доступною, своєчасною та якісною первинною медичною допомогою;
-
моніторинг забезпечення та раціональне використання лікарських засобів, виробів медичного призначення, медичного обладнання та транспортних засобів;
-
забезпечення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників закладу;
-
залучення медичних працівників для надання первинної медико-санітарної допомоги, в тому числі залучення лікарів, що працюють як фізичні особи – підприємці за договорами підряду, підтримка професійного розвитку медичних працівників для надання якісних послуг;
-
закупівля, зберігання та використання ресурсів, необхідних для надання медичних послуг, зокрема лікарських засобів (у т.ч. наркотичних засобів та прекурсорів), обладнання та інвентарю;
-
координація діяльності лікарів із надання первинної медичної допомоги з іншими суб’єктами надання медичної допомоги, зокрема закладами вторинної та третинної медичної допомоги, санаторіїв, а також з іншими службами, що опікуються добробутом населення, зокрема соціальна служба, та правоохоронними органами;
-
надання елементів паліативної допомоги пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань, яка включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, моральну підтримку членів їх сімей;
-
надання будь-яких послуг іншим суб’єктам господарювання, що надають первинну медичну допомогу на території територіальних громад, які обслуговує центр;
-
інші функції, що випливають із покладених на Підприємство завдань.
Очікувані результати та ефективність Програми
Виконання Програми дасть змогу:
-удосконалити та підвищити ефективність роботи комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги»;
-покращити забезпечення комунального некомерційного підприємства «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» медичним обладнанням, інвентарем, матеріалами;
-забезпечить населення ефективними лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
- забезпечить зміцнення та оновлення матеріально-технічної бази закладу;
- забезпечить матеріальну мотивацію праці медичних працівників;
- зменшить енерговитрати, за рахунок встановлення енергозберігаючого обладнання.
Фінансова підтримка виконання Програми
Фінансове забезпечення Програми здійснюється відповідно до законодавства України за рахунок:
-
коштів місцевого бюджету;
-
коштів державного бюджету;
-
коштів місцевих бюджетів Антонівської, Рафалівської та Каноницької територіальних громад, шляхом надання субвенцій власнику Підприємства;
-
залучень благодійних коштів, а також інших джерел фінансування, не заборонених законодавством України.
Кошти, отримані за результатами діяльності, використовуються комунальним некомерційним підприємством «Володимирецький центр первинної медико-санітарної допомоги» на виконання запланованих заходів Програми, згідно додатку.
Додаток до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Програми фінансової підтримки Володимирецького центру первинної медико-санітарної допомоги
на 2025 рік
№ з/п |
Найменування завдання |
Перелік заходів програми |
Джерела фінансування |
Орієнтовний обсяг фінанс., (тис. грн.) |
1. |
Придбання обладнання, предметів, матеріалів для удосконалення лікувального процесу, оснащення сучасним діагностично-лікувальним обладнанням, іншого обладнання та інвентарю. |
- придбання плантографів; - господарчих, будівельних, електротоварів, меблів та інших малоцінних предметів; - паливно-мастильних матеріалів, запчастин до транспортних засобів; - придбання комплектувальних виробів і деталей для ремонту всіх видів виробничого та невиробничого обладнання; - канцелярського та письмового приладдя; бланків, паперу та ін.; - інших товарів. |
Місцевий бюджет:
селищної територіальної громади; 2)Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
400,00 120,00 |
Всього: |
520,0 |
|||
2. |
Придбання лікарських засобів для надання невідкладної допомоги (пацієнти, що не підписали декларації, іногородні, ВПО і т.д.). |
-придбання лікарських засобів. |
Місцевий бюджет: 1) Володимирецької селищ- ної територіальної громади; 2)Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
30,0 20,0 |
Всього: |
50,0 |
|||
3. |
Забезпечення пацієнтів лікарськими засобами та виробами медичного призначення згідно Постанов КМУ від 17.08.1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», від 03.12.2009 р. №1301 «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів технічними та іншими засобами». |
-придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення. |
Місцевий бюджет:
селищної територіальної громади; 2)Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
700,0 300,0 |
Всього: |
1000,0 |
|||
4. |
Комунальні послуги та енергоносії, відшкодування за спожите тепло. |
-оплата комунальних послуг, -відшкодування за спожите тепло. |
Місцевий бюджет:
селищної територіальної громади; 2)Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
1100,0 750,0 |
Всього: |
1850,0 |
|||
5. |
Оплата послуг (крім комунальних). |
- згідно заключених договорів на оплату послуг. |
Місцевий бюджет:
селищної територіальної громади; 2) Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
200,0 120,0 |
Всього: |
320,0 |
|||
6. |
Виявлення та профілактика інфекційних захворювань (COVID-19, грип, СНІД, гепатит і т.д.), на території Володимирецької, Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад по наказах (по потребі). |
|
Місцевий бюджет:
селищної територіальної громади; 2)Антонівської, Рафалівської, Каноницькоїтериторіальних громад; |
50,0 30,0 |
Всього: |
80,0 |
|||
7. |
Проведення благоустрою прилеглої території Володимирецької АЗПСМ та структурних Підрозділів. |
-оплата матеріалів та робіт по проведенню благоустрою території, (розширення території доріг, для паркування, ремонт дороги). |
Місцевий бюджет: Володимирецької селищної територіальної громади; |
150,0 |
Всього: |
150,0 |
|||
8. |
Виготовлення технічної документації на майно, в т.ч. для можливості проведення страхування майна |
-виготовлення технічних паспортів на будівлі, та актів на землю. |
Місцевий бюджет: Володимирецької селищної територіальної громади; |
250,0 |
Всього: |
250,0 |
|||
9. |
Встановлення або монтаж блискавкозахисту. |
- контур блискавкозахисту виконати згідно норм ПТБ ПТЕС |
Антонівської, Рафалівської, Каноницької територіальних громад; |
150,0 |
Всього: |
150,0 |
|||
ВСЬОГО |
4370,0 |
Тимчасово здійснюючий
повноваження селищного голови,
секретар селищної ради Юрій БЛИЩИК