ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автори:

МАРКОВЕЦЬ Олександр Миколайович


Доповідачі:


МАРКОВЕЦЬ Олександр Миколайович

Рішення:

Прийнято

Сесія:

XXX

Скликання:

VIII

Вид:

За основу і в цілому

Номер:

1325

Дата реєстрації:

29.05.2024

Проголосовано:

04.06.2024 11:48:52

РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ

  • Підтримали
    20
  • Не підтримали
    0
  • Утримались
    0
  • Не голосували
    0
  • Відсутні
    7

ПОІМЕННЕ ГОЛОСУВАННЯ ХРОНОЛОГІЯ ДОКУМЕНТУ

ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1325





 

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА



РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ



(восьме  скликання)


 

Р І Ш Е Н Н Я





















______________________ 2024 року



№_____ 



Про утворення пожежно-рятувального підрозділу для забезпечення  добровільної пожежної охорони у с. Степангород  Володимирецької територіальної громади та затвердження його Положення






Відповідно до ст. 63 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2023 р. № 314 «Про затвердження Порядку утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони», рішення Володимирецької селищної ради від 09 липня 2021 року № 295 «Про затвердження Програми захисту населення і територій Володимирецької селищної територіальної громади від надзвичайних ситуацій та забезпечення організації заходів пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту на 2021 - 2025 роки» (зі змінами), ст.ст. 25, 26, 361 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт в населених пунктах Володимирецької територіальної громади, за погодженням з постійними комісіями селищної ради, селищна рада, 


 

ВИРІШИЛА: 


 



  1. Утворити пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення добровільної пожежної охорони у с. Степангород  Володимирецької територіальної громади.




  2. Затвердити Положення про пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення добровільної пожежної охорони у с. Степангород  Володимирецької територіальної громади (далі - ДПРП), що додається.




  3. Затвердити структуру ДПРП в кількості 10 штатних одиниць.




  4. Селищному голові Василю КОВЕНЬКУ затвердити штатний розпис та посадові інструкції начальника (заступника начальника) ДПРП.




  5. Фінансовому відділу Володимирецької селищної ради передбачити кошти для забезпечення діяльності ДПРП.




  6. Дане рішення набуває чинності з моменту погодження Положення про пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення добровільної пожежної охорони у с. Степангород Володимирецької територіальної громади Головним управлінням ДСНС України у Рівненській області.




  7. Сектору комунікацій та цифрового розвитку Володимирецької селищної ради розмістити рішення на офіційному веб-сайті Володимирецької селищної ради.




  8. Контроль за виконанням даного рішення доручити першому заступнику селищного голови Анатолію РИЖОМУ.














 

Селищний голова Василь КОВЕНЬКО
























































 

Рішення підготував:


 

Начальник відділу містобудування, 



архітектури, надзвичайних ситуацій, 



цивільного захисту населення 



та мобілізаційної роботи         Олександр МАРКОВЕЦЬ 


 

Погоджено:


 

Секретар селищної ради Юрій БЛИЩИК


 

Перший заступник селищного голови Анатолій РИЖИЙ


 

Начальник юридичного відділу Тетяна МАСТІЙ


 

Начальник загального відділу Наталія КРУК


















































 

Проект рішення оприлюднено на офіційному веб-сайті Володимирецької селищної ради https://volodselrada.gov.ua/

29 травня 2024 року № 1324



ПОГОДЖЕНО                                            ЗАТВЕРДЖЕНО



_____________________________ Рішення Володимирецької 



селищної ради 



_____________________________________ «___» ___________ 202__ р. № _____ 



(посадова особа територіального органу



                    ДСНС України)  


 

_____________________________________ ____________________________________



     (підпис) (ініціали та прізвище) МП          (підпис) (ініціали та прізвище засновника



(власника) МП



«____» _______________ 202___ р. «____» _______________ 202___ р.                                           



 



                                                     



 



  



 



 


 

ПОЛОЖЕННЯ



про пожежно-рятувальний підрозділ 



для забезпечення добровільної пожежної охорони 



у с. Степангород Володимирецької територіальної громади



(назва засновника, територіальної громади (населеного пункту), якій належить підрозділ)



 



 


 

 



 


 

 




































 

смт Володимирець



(населений пункт)



 2024



1.   Загальні положення



1.1. Пожежно-рятувальний підрозділ для забезпечення добровільної пожежної охорони у с. Степангород Володимирецької територіальної громади (далі – ДПРП) Володимирецької селищної ради (далі – засновник) утворюється з метою здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.



Завдання і повноваження ДПРП, права та обов’язки їх членів і учасників визначаються Положенням про такий підрозділ, що затверджується засновником за погодженням із територіальним органом ДСНС.



1.2.   ДПРП у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, Кодексом цивільного захисту України, указами Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами МВС та ДСНС, цим Положенням, нормативно-правовими актами центральних та місцевих органів виконавчої влади, а також розпорядчими документами засновника, що його утворив.



1.3. З питань організації несення служби, гасіння пожеж, експлуатації пожежної техніки та пожежно-технічного обладнання ДПРП керується нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність пожежно - рятувальних підрозділів ДСНС та внутрішніми інструкціями, затвердженими начальником ДПРП.



1.4. Координація та контроль діяльності ДПРП здійснюється засновником, що його утворив та територіальним органом ДСНС.



1.5. ДПРП утворюється як:



пожежна дружина — підрозділ у складі не менше трьох осіб, забезпечений пожежними мотопомпами та/або первинними засобами для гасіння пожеж;



пожежна команда — підрозділ у складі не менше п’яти осіб, забезпечений пожежними автомобілями або іншою технікою для гасіння пожеж.



1.6. Юридичне місце розташування ДПРП: вул. Повстанців, 21, селище Володимирець, Вараський район, Рівненська область.



Фактичне місце розташування ДПРП: село Степангород, Вараський район, Рівненська область.



1.7. Зона обслуговування ДПРП поширюється на села Степангород, Хиночі, Радижеве.



Відповідно до планів залучення сил та засобів допускається залучення ДПРП поза межами визначеної зони обслуговування, якщо цього вимагає характер та масштаб небезпечної події, до ліквідації якої залучається ДПРП. Відшкодування витрат, пов’язаних із залученням підрозділу до реагування на територію іншої територіальної громади, може визначатись угодами про співробітництво у випадку їх укладення.



1.8. ДПРП може мати власний гімн, знак та прапор, спеціальний одяг і знаки розрізнення.



1.9. Припинення діяльності ДПРП здійснюється за рішенням засновника, що його утворив, із завчасним (не менше ніж за 60 днів) інформуванням територіального органу ДСНС.



2. Основні завдання ДПРП



2.1. Основними завданнями ДПРП є забезпечення пожежної безпеки, запобігання виникненню пожеж та їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також надання допомоги у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (далі – НС) та інших небезпечних подій (далі – НП).



2.2. ДПРП відповідно до покладених на нього завдань:



2.2.1. Проводить заходи із запобігання виникненню пожеж, НС та інших НП, зокрема шляхом:



а) розроблення за погодженням з територіальним органом ДСНС річних планів заходів із запобігання виникненню аварій, пожеж та інших небезпечних подій;



б) організації та проведення профілактично-роз’яснювальної роботи, навчання населення правилам пожежної безпеки, діям під час виникнення пожеж та небезпечних подій;



в) участі у проведенні занять з дотримання правил пожежної безпеки у класах безпеки, закладах освіти, охорони здоров’я, спортивних та санаторно- курортних закладах згідно із сезонною потребою;



г) участі у межах повноважень у роботі комісій, зокрема, з розслідування пожеж;



ґ) надання письмових пропозицій засновникам щодо покращення протипожежного стану та підвищення рівня пожежної безпеки населених пунктів та територій, об’єктів суб’єктів господарювання;



д) подання на розгляд органів місцевого самоврядування, відповідних місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропозицій щодо вирішення проблемних питань протипожежного захисту об’єктів та населених пунктів на території громади;



є) популяризації добровольчого руху та пожежно-рятувальної справи серед населення, зокрема, дітей (утворення та розвиток осередків юних рятувальників- пожежників);



ж) чергування під час проведення пожежонебезпечних робіт, культурно- масових, спортивних, просвітницьких, святкових або інших заходів з масовим перебуванням людей.



2.2.2. Здійснює роботи з гасіння пожеж, евакуації людей та матеріальних цінностей, заходи для мінімізації або ліквідації наслідків пожеж, зокрема разом з підрозділами для забезпечення державної, відомчої та місцевої пожежної охорони.



2.2.3. Проводить заходи для постійного підтримання готовності до виконання відповідних завдань членів ДПРП.



2.2.4. Інформує засновника та територіальний орган ДСНС про факти виникнення пожеж і про випадки виявлення порушень правил пожежної безпеки.



2.2.5. Організовує та проводить серед працівників підприємств, установ, організацій та громадян роботу з дотримання вимог правил пожежної безпеки, підбір осіб, які бажають стати членами чи учасниками ДПРП.



2.2.6. Організовує та проводить серед членів та учасників ДПРП заходи для підтримки мотивації залучення осіб до діяльності підрозділу.



2.2.7.  Бере участь у проведенні:



а) змагань, конкурсів, фестивалів тощо на професійну тематику;



б) разом з підрозділами ДСНС, органами освіти, молодіжними організаціями, іншими пожежно-рятувальними підрозділами заходів з утворення та організації роботи осередків (дружин, гуртків, секцій тощо) юних рятувальників-пожежників;



в) перевірок виконання вимог законодавства з питань пожежної безпеки разом з підрозділами ДСНС;



г) рейдів, відпрацювань та інших заходах із запобігання виникненню пожеж, НС та інших НП.



2.2.8. Вносить засновникам пропозиції з питань забезпечення пожежної безпеки, популяризації участі у діяльності ДПРП.



2.2.9. Здійснює інші функції, передбачені актами законодавства.



2.3. Забороняється залучати членів та учасників ДПРП та використовувати закріплену за ним пожежну техніку та/або обладнання до виконання завдань, не передбачених цим Положенням.



2.4. На період залучення членів ДПРП до гасіння пожеж, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, проходження підготовки, перепідготовки за ними зберігається місце роботи (посада) та середня заробітна плата за основним місцем роботи.



 



3.  Організація діяльності ДПРП



3.1. ДПРП очолює начальник, який призначається згідно з Положенням засновником за пропозицією загальних зборів членів підрозділу.



3.2. Начальник ДПРП здійснює керівництво його діяльністю та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, організацію роботи, збір членів ДПРП у разі необхідності, залучення учасників ДПРП та підтримку мотивації членів та учасників підрозділу. Начальник ДПРП безпосередньо координує діяльність всіх членів та учасників підрозділу.



3.3. Для організації та забезпечення збору членів ДПРП та виклику їх до місця пожежі, виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт начальник ДПРП має право використовувати усі наявні на території (об’єкті) засоби зв’язку та оповіщення, програмне забезпечення та інші механізми для реалізації виконання поставлених завдань.



3.4. Начальник ДПРП може мати заступників, які призначаються засновником за поданням начальника ДПРП, погодженим із загальними зборами членів ДПРП. У разі відсутності начальника ДПРП його обов’язки виконує один із заступників начальника, або інша посадова особа ДПРП, визначена начальником ДПРП. До посадових обов’язків заступників начальника включаються ті самі вимоги, що і до посади начальника підрозділу.



3.5. Ведення обліку членів та учасників ДПРП та їхнього залучення покладається на засновника та начальника підрозділу. Засновник може покласти відповідні обов’язки на одного із заступників начальника підрозділу.


 

4.  Права та обов’язки начальника ДПРП



4.1.  Начальник ДПРП має право:



4.1.1. Самостійно організовувати діяльність підрозділу в межах вимог нормативно-правових актів, якими керується у своїй діяльності підрозділ.



4.1.2. Звертатися до засновника щодо:



а) покращення матеріального-технічного забезпечення підрозділу;



б) вдосконалення нормативно-правової основи діяльності підрозділу та залучення членів та учасників;



в) вирішення проблем взаємодії з іншими пожежно-рятувальними підрозділами;



г) організації заходів заохочення членів та/або учасників підрозділу, підняття їхньої мотивації, виділення коштів на ці заходи, включення їх у відповідні програми;



ґ) організації заходів, визначених пунктами 2.2.1 та 2.2.7 цього Положення, виділення коштів на їх проведення, організації сприяння інших органів та організацій.



4.1.3. Виконувати обов’язки керівника гасіння пожежі до приїзду державного пожежно-рятувального підрозділу.



4.1.4. Відповідно до чинних нормативно-правових актів отримувати від суб’єктів господарювання, розміщених у зоні його відповідальності, інформацію, необхідну для виконання завдань із запобігання виникнення пожеж та їх гасіння.



4.1.5. Проводити набір кандидатів у члени та учасники підрозділу відповідно до прийнятого порядку.



4.2. Начальник підрозділу зобов’язаний:



4.2.1. Організовувати гасіння пожежі, порятунок людей і майна до прибуття підрозділів державної пожежної охорони.



4.2.2. Вживати заходів із запобігання виникненню пожеж відповідно до затверджених річних планів.



4.2.3. Проводити заняття із членами підрозділу і перевіряти їх готовність до дій за призначенням, впроваджувати заходи для підтримки мотивації членів та учасників підрозділу.



4.2.4. Інформувати територіальний орган ДСНС та засновника про випадки виявлення порушень правил пожежної безпеки.



4.2.5. Розробляти та вести документацію, покладену на нього, зокрема щодо обліку членів та учасників ДПРП та їх залучення.



4.2.6. Здійснювати планування та організацію роботи, розробляти заходи для реалізації поточних завдань, функцій і обов’язків членів підрозділу.



4.2.7. Визначати порядок оповіщення і збору членів підрозділу.



4.2.8. Здійснювати контроль за діяльністю членів підрозділу і вести облік фактичного часу, дати та обсягу залучення членів та учасників підрозділу (якщо ці обов'язки не покладено на заступника).



4.2.9. Знати порядок організації гасіння пожежі, застосування наявної пожежно-рятувальної техніки, первинних засобів пожежогасіння, розміщення джерел протипожежного водопостачання (водоймищ, гідрантів, тощо).



4.2.10. Вести реєстр членів та учасників підрозділу та супутню документацію (якщо ці обов'язки  не покладено на заступника).



4.2.11. Виконувати інші обов’язки, згідно з чинними нормативно-правовими актами.



4.3. Начальник підрозділу забезпечує проведення практичних занять з членами підрозділу не рідше одного разу на квартал для відпрацьовування навичок з евакуації людей, рятування матеріальних цінностей при пожежі, участі в гасінні пожежі та взаємодії з підрозділами ДСНС.



 



5.  Штатний розпис та працівники ДПРП



5.1. Перелік посад, їх кількість та умови оплати праці визначаються штатним розписом.



5.2. Посадові обов’язки за кожною посадою визначаються відповідними посадовими інструкціями. Посадові інструкції начальника (заступника начальника) мають відповідати обов’язкам, передбаченим у цьому Положенні. Посадові інструкції осіб, які залучаються до пожежогасіння, мають відповідати вимогам, передбаченим до пожежних-рятувальників пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони.



5.3. Адміністративні та бухгалтерські питання, пов’язані з діяльністю підрозділу, можуть бути покладені засновником на відповідних осіб у його штаті.


 

6.   Статус, соціальні права та гарантії членів та учасників ДПРП



6.1. Членами підрозділу можуть бути особи, які досягли 18 років, мають повну цивільну дієздатність, здатні за станом здоров’я виконувати покладені на них обов’язки, що підтверджується попередніми та періодичними медичними оглядами, та звернулися до виконавчого органу засновника з відповідною заявою у порядку, передбаченому розділом 7 цього Положення.



6.2. Члени добровільної пожежної охорони під час виконання своїх обов’язків із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно- рятувальних та інших невідкладних робіт мають право:



6.2.1. Вимагати від інших осіб додержання правил поведінки, безпеки і порядку дій у надзвичайних ситуаціях, а також нормативно-правових актів з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.



6.2.2. Користуватися закріпленими за підрозділом пожежною технікою, обладнанням і спорядженням.



6.2.3. Проводити профілактично-роз’яснювальну роботу з населенням з питань пожежної безпеки.



6.2.4. Інформувати начальника підрозділу про порушення у сфері пожежної безпеки, а також вносити пропозиції щодо їх запобігання.



6.2.5. Для оцінки прийнятності ризику, який вони на себе покладають, бути повністю поінформованими про тип і масштаб надзвичайної ситуації чи іншої небезпечної події, у реагуванні на яку вони беруть участь.



6.2.6. Клопотати перед начальником ДПРП про організацію тренувань, додаткових навчань чи підготовки за потребою.



6.2.7. За узгодженням з начальником ДПРП користуватись приміщенням, яке перебуває у користуванні підрозділу, для проведення відкритих навчальних, соціально-культурних заходів за умови забезпечення схоронності майна.



6.2.8. Звертатись до керівника гасіння пожежі із запитом організувати безоплатне харчування та місце для відпочинку, якщо реагування на виклик триває понад три години відповідно до законодавства.



6.2.9. У порядку, передбаченому розділом 7, безкоштовно отримувати необхідні довідки про належність до членів підрозділу та/або про залучення до реагування.



6.2.10. Під час гасіння пожеж – на безперешкодний доступ до всіх виробничих та інших приміщень, будівель і територій, а також на вжиття будь- яких заходів з метою рятування людей, ліквідації пожежі та запобігання поширенню вогню.



6.2.11. Отримувати при виконанні робіт із гасіння пожеж відомості про наявність у будівлях та приміщеннях людей, вибухових та вибухо- чи пожежонебезпечних матеріалів, а також іншу необхідну інформацію.



6.2.12. Отримувати винагороду за залучення до гасіння пожеж в межах, визначених законодавством, у випадку прийняття такого рішення засновником.



6.2.13. Користуватись додатковими соціальними гарантіями у випадку прийняття рішення засновником про надання таких гарантій.



6.2.14. Користуватись іншими правами, передбаченими документами з організації діяльності підрозділу та договорами про залучення.



6.2.15. При вчиненні посадовими особами та громадянами адміністративних правопорушень у сфері пожежної та техногенної безпеки складати протоколи про адміністративні правопорушення (далі – протоколи) відповідно до статей 120, 175, 188-8 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – Кодекс).



6.2.15.1. Складені протоколи та матеріали, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, направляти супровідним листом на розгляд до відповідного територіального органу ДСНС.



6.2.15.2. Розгляд протоколів про адміністративні правопорушення та матеріалів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, здійснювати згідно із затвердженими відповідними територіальними органами ДСНС графіками розгляду зазначених протоколів, де зазначається дата та час розгляду протоколу.



6.2.15.3. Забезпечення ДПРП бланками протоколів про адміністративні правопорушення, що відповідають вимогам Кодексу, та журналами їх видачі, покладається на засновників.



6.3.  Члени підрозділу зобов’язані:



6.3.1. Брати участь у здійсненні заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.



6.3.2. Повідомляти центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, його територіальні органи (у разі їх утворення) про виявлені порушення встановлених законодавством вимог пожежної та техногенної безпеки.



6.3.3. Виконувати законні вимоги керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та/або керівника гасіння пожежі.



6.3.4. Дотримуватися встановлених вимог безпеки та охорони праці при здійсненні заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.



6.3.5. Дотримуватися порядку дій у надзвичайних ситуаціях та під час гасіння пожеж, вимог Кодексу цивільного захисту України та інших нормативно - правових актів з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, у тому числі під час здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням виникненню пожеж, їх гасінням, проведенням аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт.



6.3.6. Мати спеціальні знання в обсязі, необхідному для виконання покладених обов’язків.



6.3.7. Знати розміщення джерел протипожежного водопостачання у зоні обслуговування підрозділу, систем автоматичної пожежної сигналізації і пожежогасіння, первинних засобів пожежогасіння та інших технічних засобів, правила застосування та вміти використовувати їх при гасінні пожеж.



6.3.8. Зберігати в таємниці конфіденційну інформацію, яка стала їм відомою у зв’язку з виконанням завдань за призначенням (зокрема персональні дані постраждалих, умови їхнього побуту тощо).



6.3.9. Дбайливо поводитись з виданим у користування обладнанням та іншим майном ДПРП, виконувати інструкції з технічного обслуговування обладнання, використовувати обладнання відповідно до технічних паспортів, гарантійних талонів та інших експлуатаційних документів.



6.3.10. Невідкладно інформувати начальника ДПРП про обставини, що перешкоджають участі в аварійно-рятувальних та інших невідкладних роботах, у випадку появи таких обставин.



6.3.11. Брати активну участь у розвитку ДПРП, шляхом популяризації добровільного пожежного руху, участі у заходах з підтримки та розвитку командного духу, інших заходах, які організовуються за участю підрозділу.



6.3.12. З гідністю представляти підрозділ на заходах, у яких член підрозділу перебуває як представник ДПРП.



6.3.13. Виконувати інші покладені на них обов’язки, доручення і вказівки керівника підрозділу, які відповідають основним завданням підрозділу.



6.4. Член підрозділу несе особисту відповідальність за дотримання вимог особистої безпеки. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та/або керівник гасіння пожежі не несе відповідальності за невиконання членом підрозділу законних вимог такого керівника під час здійснення заходів із запобігання виникненню пожеж, їх гасіння, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також недотримання членом підрозділу вимог, передбачених пунктами 6.3.4 і 6.3.5 цього Положення.



6.5. Для участі в гасінні пожеж, проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт члени підрозділу забезпечуються спеціальним одягом, спорядженням і засобами індивідуального захисту за рахунок коштів засновника.



6.6. Члени підрозділу в обов’язковому порядку підлягають особистому страхуванню, що здійснюється за рахунок коштів засновників, які утворили такі підрозділи відповідно до законодавства.



6.7. Члени підрозділу залучаються до гасіння пожеж та реагування на інші небезпечні події відповідно до визначених начальником підрозділу алгоритмів залучення та способу оповіщення.



6.8. Члени підрозділу можуть залучатися до роботи у складі пожежно- рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони на підставі відповідних договорів.



6.9. Учасники не можуть брати участь у гасінні пожеж та проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт. Учасниками підрозділів можуть бути неповнолітні особи, прийняття яких здійснюється за письмовою згодою їх батьків або інших законних представників, без обмежень за станом здоров’я (за винятком інвалідності, яка впливає на дієздатність), та звернулися до засновника з відповідною заявою у порядку, передбаченому розділом 7 цього Положення.



6.10. Учасники підрозділу мають право:



6.10.1. Проводити серед населення профілактично-роз’яснювальну роботу з питань пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту.



6.10.2. Популяризувати добровільну пожежну охорону.



6.10.3. Брати участь у публічних, масових та інших заходах, що організовуються та проводяться засновником підрозділу.



6.10.4. Проводити агітацію та здійснювати добір осіб, які можуть стати членами або учасниками підрозділу.



6.10.5. Здійснювати пошук фінансування для забезпечення діяльності підрозділу, зокрема пожертви, благодійні внески, гранти тощо.



6.10.6. Інші права, передбачені порядком утворення та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення добровільної пожежної охорони.



6.11. Неповнолітні учасники мають право залучатись лише до видів діяльності, передбачених пунктами 6.10.1. – 6.10.3. цього Порядку.



7.   Порядок прийняття та виключення членів та учасників ДПРП. Облік залучення членів та учасників



7.1. Прийняття членів підрозділу складається з таких кроків:



7.1.1. Подання особою, яка бажає стати членом підрозділу, відповідної заяви до засновника підрозділу. Заява подається з результатами попереднього медичного огляду, які підтверджують допустимий стан здоров’я такої особи для її залучення до пожежогасіння.



7.1.2. Перевірка відповідності особи та результатів медичного огляду вимогам законодавства до членів ДПРП. У випадку невідповідності надається рішення про відмову з аргументацією причин відмови, у випадку відповідності – приймається рішення про надання статусу кандидата у члени підрозділу.



7.1.3. Засновник організовує та здійснює оплату підготовки для осіб, яких визначено кандидатами в члени підрозділу. Кандидати в члени підрозділу проходять підготовку, перепідготовку у закладах освіти ДСНС за навчальними програмами, розробленими та затвердженими закладами освіти ДСНС, погодженими із засновником.



7.1.4. У випадку успішного проходження підготовки, перепідготовки та перевірки знань кандидатами у члени підрозділу та отримання посвідчення про її проходження засновник зараховує таких кандидатів до вступу у підрозділ.



7.1.5. Відомості про прийнятих членів підрозділу заносяться до реєстру членів та учасників підрозділу, а у випадку затвердження форми, посвідчення та/або жетону члена підрозділу – видається відповідний документ чи жетон.



7.2. У разі прийняття до підрозділу осіб, які раніше здобули професійну (професійно-технічну) освіту, фахову передвищу або вищу освіту за відповідною професією (спеціальністю) у сфері цивільного захисту за освітніми програмами, що відповідають покладеним на них обов’язкам, такі особи для проходження підготовки до закладів освіти ДСНС не направляються. У такому разі після розгляду заяви і документів про проходження попереднього медичного огляду, у випадку їх відповідності, такі особи запрошуються до вступу у підрозділ.



7.3. До набуття чинності полісу особистого страхування членів підрозділу начальник підрозділу може залучати таких членів виключно до завдань, не пов’язаних з реагування на пожежі та інші небезпечні події.



7.4. Прийняття учасників підрозділу складається з таких кроків:



7.4.1. Подання особою, яка бажає стати членом підрозділу, відповідної заяви до засновника підрозділу. Заява неповнолітньої особи подається разом з письмовою згодою батьків або законних представників особи.



7.4.2. Перевірка відповідності особи вимогам законодавства до учасників ДПРП та наявності згоди батьків чи законних представників у випадку подання заяви неповнолітньою особою. У випадку невідповідності надається рішення про відмову з аргументацією причин відмови, у випадку відповідності – приймається рішення про запрошення до вступу у підрозділ.



7.4.3. Відомості про прийнятих учасників підрозділу заносяться до реєстру членів та учасників підрозділу, а у випадку затвердження форми свідоцтва, посвідчення та/або жетону учасника підрозділу – видається відповідний документ чи жетон.



7.5. Члени ДПРП можуть бути виключені з підрозділу на таких підставах:



7.5.1. Заява члена підрозділу про розірвання договору і виключення за власним бажанням.



7.5.2. Зафіксоване у звіті керівника гасіння пожежі або робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій безвідповідальне ставлення члена підрозділу до правил особистої безпеки, що спричинило ризик для життя або здоров’я члена підрозділу, інших членів підрозділу або потерпілих – у такому разі рішення про розірвання договору приймається засновником після заслуховування свідчень члена підрозділу, свідків та автора звіту.



7.5.3. Систематичне невиконання обов’язків члена підрозділу, що проявляється в участі менше ніж 25 % викликів підрозділу на пожежі та менше ніж 25 % усіх запланованих навчань підрозділу – у такому разі рішення про розірвання договору приймається засновником після заслуховування доповіді начальника підрозділу та відповідного члена підрозділу (у випадку його/її появи на заслуховування).



7.5.4. Непроходження періодичного медичного огляду – у такому разі рішення про розірвання договору приймається виконавчим органом засновника. У випадку бажання члена підрозділу, щодо якого приймається рішення, його/її можуть перевести в учасники підрозділу.



7.5.5. Переїзд на постійне місце проживання та/або роботи поза зоною обслуговування підрозділу – у такому разі рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі отриманих документів про зміну місця проживання та/або роботи, що перешкоджає подальшій участі. У випадку зміни місця проживання в межах територіальної громади члену може бути запропоновано переведення до підрозділу із зоною обслуговування, яка включає нове місце проживання та/або роботи, якщо засновником такого підрозділу є засновник попереднього підрозділу.



7.5.6. Притягнення до відповідальності за кримінальне правопорушення – у такому разі рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі обвинувального вироку суду. На час розслідування та судового розгляду справи уповноважена особа виконавчого органу засновника може призупинити дію договору з відповідним членом підрозділу.



7.5.7. У разі смерті, зникнення безвісти, оголошення померлим члена підрозділу рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі відповідних документів. У випадку появи зниклого безвісти чи виявлення особи живою після оголошення померлою рішення про розірвання договору скасовується.



7.5.8. У разі постійної втрати дієздатності члена підрозділу рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі відповідних документів.



7.6. Учасники підрозділу можуть бути виключені з підрозділу на таких підставах:



7.6.1. Заява учасника про розірвання договору і виключення за власним бажанням.



7.6.2. Відкликання згоди батьків чи законних представників неповнолітнього учасника.



7.6.3. У разі відсутності активності учасника підрозділу у жодному заході підрозділу протягом року (у випадку проведення заходів за участю учасників) рішення про розірвання договору приймається засновником після заслуховування доповіді начальника підрозділу   та   відповідного   учасника (у випадку його/її появи на заслуховування).



7.6.4. У разі переїзду на постійне місце проживання та/або роботи поза зоною обслуговування підрозділу, що унеможливлює навіть віддалену участь учасника підрозділу в організації заходів, рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі отриманих документів про зміну місця проживання та/або роботи, що перешкоджає подальшій участі. У випадку зміни місця проживання в межах територіальної громади учаснику може бути запропоновано переведення до підрозділу із зоною обслуговування, яка включає нове місце проживання та/або роботи, якщо засновником такого підрозділу є засновник попереднього підрозділу.



7.6.5. У разі притягнення до відповідальності за кримінальне правопорушення рішення про розірвання договору приймається уповноваженою особою виконавчого органу засновника на підставі обвинувального вироку суду. На час розслідування та судового розгляду справи уповноважена особа виконавчого органу засновника може призупинити дію договору з відповідним учасником підрозділу.



7.6.6. У разі смерті, зникнення безвісти, оголошення померлим учасника підрозділу рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі відповідних документів. У випадку появи зниклого безвісти чи виявлення особи живою після оголошення померлою рішення про розірвання договору скасовується.



7.6.7. У разі постійної втрати дієздатності учасника підрозділу рішення про розірвання договору приймається засновником на підставі відповідних документів.



 



8.  Фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності ДПРП



8.1. Фінансування і матеріально-технічне забезпечення підрозділу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, членських внесків у випадку прийняття рішення про такі внески, прибутку від майна підрозділу, пожертвувань юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.



8.2. Приміщення, засоби зв’язку, пожежна техніка, інше майно, а також кошти, що в установленому порядку надходять від юридичних та фізичних осіб (благодійна допомога, членські внески, плата за надання послуг тощо) для забезпечення діяльності підрозділу, підлягають обліку та використанню згідно із законодавством.



8.3. З метою забезпечення добровільної пожежної охорони Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання, суб’єкти господарювання, інші юридичні особи та громадяни можуть у порядку, встановленому законодавством, надавати ДПРП у користування будівлі, споруди, приміщення, транспортні засоби, засоби зв’язку та інше необхідне майно.



8.4. Майно підрозділу закріплюється на балансі засновника. Порядок використання обладнання підрозділу, закріплення обладнання за членами або порядок видачі обладнання під час реагувань, ведення звітної документації щодо розхідних матеріалів, які виділяються на функціонування підрозділу, затверджується засновником.



8.5. Засновник підрозділу може приймати рішення про виплати винагороди членам підрозділу, за час їх участі у гасінні пожеж, здійсненні заходів із запобігання та чергувань в межах, визначених законодавством.



8.6. Засновник підрозділу може приймати рішення про додаткові гарантії соціального захисту та/або заходи стимулювання для членів підрозділу в межах своїх повноважень відповідно до законодавства.



 






 

Секретар селищної ради                                                                   Юрій БЛИЩИК