ОПИС ДОКУМЕНТУ
|
Автори:
Самковська Оксана Вікторівна |
|
|
Доповідачі:
Самковська Оксана Вікторівна |
|
| Рішення: | Прийнято |
|---|---|
| Сесія: | XLVIII |
| Скликання: | VIII |
| Вид: | За основу і в цілому |
| Номер: | 1971 |
| Дата реєстрації: | 19.12.2025 |
| Проголосовано: | 24.12.2025 10:45:08 |
РЕЗУЛЬТАТИ ГОЛОСУВАННЯ
- Підтримали
18
- Не підтримали
0
- Утримались
0
- Не голосували
3
- Відсутні
6
ГОЛОСУВАННЯ ЗА ПРОЄКТ РІШЕННЯ: № 1971
ВОЛОДИМИРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
(восьме скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
_______________ 2025 року | № _____ |
Про затвердження Програми економічного та соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік
Відповідно до статті 11 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», керуючись пунктом двадцять два частини першої статті 26, статтею 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою забезпечення збалансованого розвитку Володимирецької селищної територіальної громади, зростання добробуту мешканців, посилення соціальних гарантій, селищна рада,
ВИРІШИЛА:
Затвердити Програму економічного та соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік (далі – Програма), що додається.
Фінансовому відділу Володимирецької селищної ради при формуванні селищного бюджету передбачити кошти на реалізацію Програми в межах наявних фінансових ресурсів.
Контроль за виконанням рішення доручити заступнику селищного голови Арсенію КОТОВИЧУ.
Селищний голова Василь КОВЕНЬКО
Рішення підготував:
Начальник відділу економіки, інвестицій, житлово-комунального господарства | Оксана САМКОВСЬКА | |
| Погоджено: | ||
Секретар селищної ради | Юрій БЛИЩИК | |
Заступник селищного голови | Арсеній КОТОВИЧ | |
Начальник юридичного відділу | Тетяна МАСТІЙ | |
Начальник загального відділу Начальник фінансового відділу | Наталія КРУК Людмила ЯРМОЛЮК
| |
Проєкт рішення оприлюднено на офіційному вебсайті Володимирецької селищної ради https://volodselrada.gov.ua/
19 грудня 2025 року № 1971
СХВАЛЕНО Рішення виконавчого комітету ______________ 2025 року №____ | ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення селищної ради ______________ 2025 року №____ |
Програма
економічного та соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік
Продовження додатка
І. Загальні положення
Програма економічного та соціального розвитку територіальної громади Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік (далі - Програма) розроблена відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про засади державної регіональної політики», постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. № 621 «Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проектів Бюджетної декларації та державного бюджету» (зі змінами).
У Програмі враховано положення та основні завдання програмних документів, які діють на державному та регіональному рівнях, зокрема:
Указ Президента України від 30 вересня 2019 року № 722/2019 «Про цілі сталого розвитку України на період до 2030 року»;
постанова Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 471 «Про затвердження Програми діяльності Кабінету Міністрів України»;
постанова Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2023 р. № 1315 «Про схвалення основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2024-2026 роки»;
постанова Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2020 р. № 695 «Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на 2022 - 2027 роки»;
рішення Рівненської обласної ради від 13 березня 2020 року № 1618 «Про Стратегію розвитку Рівненської області на період до 2027 року»(із змінами).
Програма розроблена з урахуванням пропозицій структурних підрозділів Володимирецької селищної ради, Рівненської обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, територіальних громад, громадських організацій із використанням показників державної статистики за два роки, а також прогнозних тенденцій розвитку регіону на 2025 рік.
Програма є механізмом упровадження Стратегічного плану розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на період до 2027 року (далі - Стратегія-2027), у якій узагальнено основні напрями діючих місцевих галузевих програм.
Метою Програми є створення умов для стабільного функціонування економіки та соціальної сфери територіальної громади, активізації інвестиційної та інноваційної діяльності, забезпечення сталого розвитку територіальних громад, підвищення конкурентоспроможності господарського комплексу регіону на зовнішньому та внутрішньому ринках, забезпечення гідних умов життя і добробуту населення.
У Програмі враховано ключові пріоритети державної регіональної політики, визначені Державною Стратегією регіонального розвитку на 2021 - 2027 роки: людський розвиток та доступність якісних послуг, економічний розвиток територіальної громади та окремих її територій, територіальна згуртованість, а також наслідки проведення реформи місцевого самоврядування
Продовження додатка
та територіальної організації влади в Україні, бюджетну децентралізацію, яка забезпечила перерозподіл бюджетних ресурсів на користь місцевого самоврядування і створила нові можливості для розвитку територіальних громад.
У Програмі визначено основні пріоритети, завдання та заходи економічного та соціального розвитку територіальної громади на 2026 рік.
Одним з найважливіших пріоритетів розвитку Володимирецької селищної територіальної громади є розвиток людського капіталу, як підґрунтя для росту економіки та підвищення якості життя населення, його комфортного та безпечного проживання та активного включення у соціально-економічні відносини (у тому числі тендерної рівності).
Для реалізації завдань та заходів Програми планується залучення бюджетних та небюджетних коштів, у тому числі, коштів міжнародної технічної допомоги та міжнародних фінансових організацій.
У Програмі представлені основні показники економічного і соціального розвитку територіальної громади на 2026 рік.
До Програми додаються переліки:
Прогнозні макроекономічні показники розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік (додаток 1);
Перелік інвестиційних проектів, які планується реалізувати у 2026 році (додаток 2);
Перелік цільових програм, які реалізовуватимуться у 2026 році (додаток 3).
ІІ. Соціально-економічна характеристика Володимирецької селищної територіальної громади
Володимирецька селищна громада утворена 12 червня 2020 року шляхом об'єднання Володимирецької селищної та Берестівської, Біленської, Великотелковицької, Воронківської, Довговільської, Жовкинівської, Красносільської, Любахівської, Половлівської, Степангородської і Хиноцької сільських рад Володимирецького району з адміністративним центром в смт Володимирець (Розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 722-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Рівненської області»).
До складу територіальної громади увійшло 22 населені пункти: 1 селище міського типу та 21 село. Володимирецька селищна територіальна громада, зокрема, смт Володимирець як адміністративний центр громади, розташована на відстані 28 км. від районного центру м. Вараш (мається на увазі протяжність автошляху Володимирець-Вараш. На півночі межує з Зарічненською територіальною громадою, на заході – з Вараською територіальною громадою, на сході – з Дубровицькою та Каноницькою територіальними громадами, на півдні – з Антонівською, Полицькою, Рафалівською та Сарненською територіальними громадами.
Продовження додатка
Площа громади становить 707,1 км2 із загальною чисельністю населення 27365 особи, в тому числі міське населення налічує 9231 особа, а сільське населення –18134 особи. Середня густота населення 37 чол. на км2.
Загальна площа Володимирецької селищної територіальної громади становить 70,71 тис. га. Структура земельного фонду:
Найбільші масиви сільськогосподарських земель зосереджені в селах Зелене, Красносілля та Липне (разом 14,7 %). Сільськогосподарські угіддя здебільшого сформовані на місці колишніх лісів, луків та боліт. Близько 800 га займають піщані ґрунти, малопридатні до використання.
Найбільші площі лісів розташовані в межах сіл Воронки, Луко, Радижеве та Хиночі (разом 29,8 % території). Рівень залісненості громади є одним із найвищих у Рівненській області. Частка забудованих земель переважає у смт Володимирець (близько 30 % забудованих площ громади).
Ґрунти громади малородючі, із середнім вмістом гумусу близько 2,2 %, характерним для всього Вараського району. Близько 30 % земель мають підвищену кислотність, що впливає на їх продуктивність.
Висока залісненість та невисока якість ґрунтів обмежують розвиток великотоварного агровиробництва, проте за умови раціонального використання землі громада має потенціал для сталого сільського господарства.
Станом на 01.07.2025 року чисельність населення Володимирецької селищної територіальної громади становить 27 112 осіб, з яких 34 % мешкають у селищі Володимирець та 66 % – у сільських населених пунктах. За останні сім років демографічна ситуація в громаді в частині народжуваності мала позитивну динаміку: середньорічний природний приріст населення у 2010–2024 роках склав 0,5 %, що характерно для більшості населених пунктів громади, проте міграційний баланс громади негативний, переважає відтік населення.
Продовження додатка
Разом із тим рівень зайнятості залишається одним із проблемних аспектів розвитку громади. Після зростання зайнятості до 62,7 % у 2018 році, у 2020–2024 роках спостерігався спад та зростання безробіття, яке у 2025 році склало 24,0 %. В умовах воєнного стану спостерігається дефіцит робітничих кадрів при водночас високому безробітті серед жінок без спеціальної підготовки. Понад половина зайнятого населення працює у сфері послуг, близько 20 % – у сільському та лісовому господарстві, охороні здоров’я. Туристична галузь поки відіграє незначну роль у структурі ринку праці громади.
Економіка Володимирецької громади базується на добувній, аграрній та лісопереробній галузях. Видобуток піску забезпечує ТОВ «Половлі пісок» із середнім обсягом 25 тис. м³ на рік. У громаді працює 17 агропідприємств, основні культури — соняшник, кукурудза, гречка. У лісопереробній галузі діє 18 підприємств, що займаються розпилюванням деревини, одне з яких орієнтоване на експорт. Основні перспективи розвитку — створення повного виробничого циклу з переробкою деревини та відходів.
Сфера торгівлі та послуг охоплює 257 торговельних закладів, зокрема продовольчі, непродовольчі, заклади громадського харчування та два ринки. Туристичний потенціал громади представлений приватними агросадибами та базою відпочинку на озері Воронки. Зелений туризм має перспективи розвитку завдяки природним ресурсам, культурній спадщині та зростанню внутрішнього попиту на екологічний відпочинок.
На території Володимирецької громади функціонують основні заклади культури: Центр культури і дозвілля «Перлина Полісся», централізована система публічно-шкільних бібліотек та Володимирецький історичний музей. Освітню мережу громади складають 3 заклади дошкільної освіти та 17 закладів загальної середньої освіти (7 гімназій і 10 ліцеїв), де навчаються понад 5 тис. учнів. В останні роки спостерігається стійке зростання кількості дітей у дитсадках, що створює потребу у розширенні мережі дошкільних закладів.
Медичну допомогу населенню громади надають два комунальних некомерційних підприємства: багатопрофільна лікарня з 9 стаціонарними відділеннями та консультативно-діагностичною поліклінікою на 400 відвідувань у зміну, а також 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини у селищі Володимирець та селах громади. Первинна ланка охорони здоров’я забезпечує профілактичні, лікувальні та діагностичні послуги для мешканців усіх населених пунктів.
ІІІ. Пріоритетні напрями, основні завдання і заходи щодо
економічного та соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади у 2026 році
Програма економічного та соціального розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік визначає стратегічні пріоритети та очікувані результати розвитку, а система управління публічними інвестиціями забезпечує перетворення цих цілей на конкретні інвестиційні рішення. Через механізми планування, відбору та фінансування проєктів інвестиційна політика громади спрямовує ресурси саме на ті напрями, які визначені Програмою як
Продовження додатка
пріоритетні. Такий взаємозв’язок гарантує узгодженість між стратегічними документами та реальними діями, а також забезпечує ефективне використання бюджетних коштів для досягнення цілей соціально-економічного розвитку.
Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій на 2026–2028 роки сформовано відділом економіки, інвестицій, житлово-комунального господарства Володимирецької селищної ради на основі пропозицій відповідальних структурних підрозділів. Під час його підготовки було враховано стратегічні цілі розвитку громади та орієнтовні граничні обсяги фінансових ресурсів, доведені фінансовим відділом. Таким чином, план об’єднує пропозиції різних секторів у єдину узгоджену рамку середньострокового інвестування.
В основу плану покладено наскрізні стратегічні пріоритети, визначені на державному рівні: енергоефективність, адаптацію до змін клімату, гендерну рівність та принципи безбар’єрності. Вони інтегровані у місцеві стратегічні та операційні цілі, що забезпечує відповідність інвестиційної політики громади загальнонаціональному курсу. Реалізація проєктів у різних секторах — від розвитку бізнес-інфраструктури та туристичного потенціалу до удосконалення медичних, освітніх і комунальних послуг — спрямована на підтримку цих пріоритетів та підвищення стійкості громади.
Усі заходи середньострокового плану формуються з урахуванням принципів інклюзивності, сталого розвитку, енергоефективності та соціальної справедливості. Такий підхід гарантує, що інвестиції працюватимуть на підвищення якості життя мешканців, сприятимуть економічному зростанню та посиленню соціальної згуртованості. Крім того, при визначенні інвестиційних напрямів враховано вимоги бюджетного законодавства щодо концентрації фінансових ресурсів на завершенні вже розпочатих проєктів, що дозволяє ефективно використовувати кошти громади.
З огляду на стратегічні пріоритети розвитку та актуальні потреби населення, середньостроковий план пропонує зосередити публічні інвестиції у 2026–2028 роках на семи ключових секторах: громадській безпеці, муніципальній інфраструктурі та комунальних послугах, транспорті, публічних послугах і цифровізації, культурі й інформаційній сфері, охороні здоров’я, освіті та науці. Для кожного з цих секторів визначено відповідальні структурні підрозділи та підсектори інвестування, що забезпечує системність і прозорість реалізації плану.
У цьому контексті наступні напрями, завдання та заходи деталізують основні акценти розвитку громади та визначають інвестиційні пріоритети, що підлягатимуть реалізації у 2026 році.
Сприяння реформуванню місцевого самоврядування, адміністративно- територіального устрою та розвитку Володимирецької селищної територіальної громади, удосконалення системи управління регіональним розвитком:
сприяння створенню належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для зміцнення економічної бази та розвитку територіальної громади;
Продовження додатка
забезпечення виконання повноважень щодо економічного і соціального розвитку територіальної громади, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;
забезпечення ефективного використання можливостей державного фонду регіонального розвитку, інших державних і недержавних джерел фінансування програм і проектів розвитку територіальної громади;
оптимізація мережі навчальних закладів району з урахуванням формування об’єднаної територіальної громади;
сприяння участі територіальної громади у програмах міжнародної технічної допомоги, активізація співпраці з донорськими організаціями щодо залучення коштів для фінансування інвестиційних програм та проектів, забезпечення реалізації заходів у рамках проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей»;
участь у щорічному обласному конкурсі проектів розвитку територіальної громади;
підтримка реалізації проектів розвитку територіальної громади, у тому числі проекту Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
Підвищення рівня енергоефективності і енергозбереження, впровадження заходів щодо використання нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії:
впровадження енергозберігаючих заходів у галузях господарського комплексу та соціальній сфері територіальної громади;
проведення енергетичних обстежень бюджетних установ Володимирецької селищної ради та розроблення для бюджетної сфери територіальної громади лімітів споживання енергоносіїв у розрізі електричної
енергії, теплової енергії, водопостачання і водовідведення, з урахуванням вимог чинного законодавства;
- підвищення енергоефективності технологічних процесів шляхом удосконалення технологічного обладнання, використання енергозберігаючих технологій та матеріалів;
збільшення обсягів використання нетрадиційних джерел і альтернативних видів палива відносно рівня споживання паливно-енергетичних ресурсів;
впровадження енергозберігаючих проектів на території Володимирецької селищної ради.
Реалізація державної фінансово-бюджетної політики, підвищення рівня самостійності Володимирецької селищної територіальної громади:
забезпечення ефективного планування доходів і видатків селищного бюджету територіальної громади, належного виконання затверджених бюджетних призначень;
Продовження додатка
підвищення ефективності адміністрування податків, дотримання жорсткої дисципліни;
збереження соціальної спрямованості бюджету територіальної громади;
проведення закупівель товарів робіт та послуг через електронну систему РroZoro;
забезпечення застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі з метою підвищення прозорості та ефективності використання фінансових ресурсів.
Забезпечення належного функціонування центру надання адміністративних послуг, створення сприятливих умов для започаткування та ведення бізнесу, удосконалення реєстраційно-дозвільної системи у сфері господарської діяльності:
підвищення якості надання адміністративних послуг суб’єктам звернень через центр надання адміністративних послуг територіальної громади;
фінансове та матеріально-технічне забезпечення функціонування центру надання адміністративних послуг;
забезпечення реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу «Центр надання адміністративних послуг як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», включаючи:
запровадження електронного документообігу між центром надання адміністративних послуг та суб'єктами надання адміністративних послуг;
створення регіонального порталу адміністративних послуг;
сприяння у створенні та забезпеченні діяльності центрів надання адміністративних послуг на території Володимирецької селищної територіальної громади.
Підтримка зміцнення обороноздатності держави, формування правосвідомості громадян:
забезпечення виконання законодавства про військовий обов'язок, здійснення заходів з питань мобілізації та мобілізаційної підготовки;
сприяння у підготовці молоді до військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях;
здійснення заходів щодо охорони громадської безпеки, громадського порядку, боротьби зі злочинністю;
впровадження заходів щодо організації правового інформування і виховання населення;
запобігання злочинності у сфері економіки, активізація роботи з протидії корупції, організованій злочинності, «тіньовій» економіці;
реалізація заходів щодо протидії тероризму.
Продовження додатка
Сприяння стабільній роботі промислового комплексу Володимирецької селищної територіальної громади, підвищенню конкурентоспроможності продукції місцевих виробників на внутрішньому і зовнішньому ринках:
комплексна підтримка модернізації виробничих потужностей, створення нових високотехнологічних виробництв, впровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій;
ефективне використання земельних ресурсів землекористувачами всіх форм власності;
створення сприятливих умов для розширення сфери використання місцевих сировинних ресурсів, упровадження технологій поглибленої переробки сировини;
підвищення конкурентоспроможності господарського комплексу району.
Підтримка стабільного функціонування та розвитку агропромислового комплексу територіальної громади:
створення сприятливих умов для залучення інвестицій в аграрний сектор, технологічного переоснащення діючих та організації нових високотехнологічних підприємств із виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції;
розвиток інфраструктури аграрного ринку, впровадження сучасних форм кооперації агровиробників, сприяння розширенню ринків збуту їх продукції;
реалізація на території громади заходів державної фінансової підтримки агропромислового комплексу шляхом здешевлення кредитів, а також підтримки галузі тваринництва;
сприяння розвитку селекційно-племінної роботи у тваринництві, підвищенню продуктивності тварин;
проведення інвентаризації земель, розроблення схем землеустрою та техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель;
запровадження нових технологій вирощування лісового посадкового матеріалу із закритою кореневою системою;
поступове переведення лісовирощування на генетико-селекційну основу;
виконання заходів, спрямованих на посилення охорони лісів від пожеж, шкідників, хвороб лісу, самовільних рубок та браконьєрства;
розробка та реалізація завдань та заходів щодо розвитку водного господарства на період до 2025 року.
Продовження додатка
Сприяння залученню інвестиційних ресурсів для вирішення нагальних проблемних питань розвитку виробничої та соціальної сфери територіальної громади, покращення інфраструктури:
формування сприятливого інвестиційного клімату, сприяння пошуку потенційних інвесторів та впровадження інвестиційних проектів, забезпечення ефективного супроводу та обслуговування інвесторів;
будівництво, реконструкція та ремонт пріоритетних для територіальної громади об'єктів соціальної сфери, зокрема за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, інших фінансових ресурсів;
поточний та капітальний ремонт зовнішніх комунальних мереж водопостачання та водовідведення;
придбання медичного обладнання;
забезпечення доступу всіх населених пунктів до мережі Інтернет;
підтримка створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, модернізації системи утримання та обслуговування житлового фонду;
сприяння покращенню якості надання автотранспортних послуг населенню;
розвиток і вдосконалення мережі регулярних транспортних сполучень, забезпечення регулярним автобусним сполученням сільських населених пунктів;
забезпечення належного стану мережі автомобільних доріг загального користування, вулиць та доріг комунальної власності, проведення ремонту автомобільних доріг.
Розвиток транскордонного співробітництва:
налагодження зв’язків з регіонами іноземних країн в економічній, інвестиційній, освітній, туристичній, культурній та інших сферах, сприяння зовнішньоекономічним зв’язкам підприємств, установ та організацій;
проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи про порядок здійснення зовнішньоекономічної діяльності в умовах вільної торгівлі між Україною та ЄС, надання консультаційних послуг товаровиробникам територіальної громади стосовно використання зовнішньої допомоги ЄС;
організація, проведення та участь у заходах міжнародного характеру (форумах, зустрічах, конференціях, семінарах, тренінгах) стосовно управління проектами в рамках фінансових інструментів ЄС;
наповнення усіма привабливими інвестиційними пропозиціями територіальної громади Інвестиційної карти Рівненської області та спеціалізованого сайту http://investinrivne.org.
Розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури та територій, формування позитивного туристичного іміджу територіальної громади:
сприяння розвитку перспективних видів туризму (в тому числі сільського), розширення мережі туристичних маршрутів;
створення нових агросадиб у місцях відпочинку туристів, надання ними традиційних для місцевості послуг;
Продовження додатка
забезпечення представлення туристичного потенціалу територіальної громади на спеціалізованих всеукраїнських та міжнародних туристичних заходах, виготовлення та поширення рекламно-інформаційної продукції;
розроблення маркетингових матеріалів про туристичний потенціал громади та представлення їх на міжнародних, всеукраїнських, обласних спеціалізованих виставкових заходах, бізнес-форумах;
сприяння в організації та проведенні місцевих іміджевих заходів (фестивалів, виставок, акцій).
Сприяння зростанню рівня зайнятості населення, підвищенню конкурентоспроможності робочої сили на ринку праці:
здійснення систематичного аналізу ситуації на ринку праці, реалізація заходів щодо розв’язання проблеми безробіття, передусім громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції;
сприяння працевлаштуванню громадян в тому числі для внутрішньо переміщених осіб;
творення умов для самозайнятості населення та підтримка підприємницької ініціативи безробітних;
забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних громадян відповідно до замовлень роботодавців;
залучення безробітних до громадських робіт, розширення видів таких робіт.
Підвищення ефективності та адресності соціального захисту населення:
реалізація заходів щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції;
забезпечення обліку осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, надання їм щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання (в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг);
забезпечення призначення житлових субсидій населенню територіальної громади за удосконаленим (спрощеним) порядком;
надання усіх видів соціальних допомог, компенсацій відповідно до норм чинного законодавства;
забезпечення соціальної підтримки багатодітних сімей, їх прав та законних інтересів;
комплексне медико-санітарне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Продовження додатка
Підвищення якості та доступності медичних послуг населенню на первинному, вторинному та третинному рівнях надання медичної допомоги:
забезпечення формування мережі лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини відповідно до нормативу забезпеченості та укомплектування їх медичним обладнанням;
придбання медичної апаратури, обладнання, виробів медичного призначення;
сприяння підготовці на базі провідних закладів охорони здоров’я країн Європи лікарів сімейної медицини, кардіологів, організаторів охорони здоров’я;
здійснення заходів для переходу до страхової моделі (соціального медичного страхування);
активізація медико-соціальної профілактики, інформаційної та освітньо- роз’яснювальної роботи серед населення щодо формування здорового способу життя;
впровадження страхової медицини на рівні первинної медичної допомоги та відшкодування вартості ліків хворим на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет та бронхіальну астму;
продовження удосконалення та запровадження медичних стандартів надання медичної допомоги та індикаторів якості роботи закладів охорони здоров’я та їх підрозділів;
забезпечення імунопрофілактики, здійснення інших заходів щодо раннього виявлення захворювань, профілактики і боротьби із соціально-небезпечними хворобами;
забезпечення сімейних лікарів житлом.
Забезпечення громадянам рівних умов доступу до якісної освіти шляхом оптимізації мережі навчальних закладів на території Володимирецької селищної територіальної громади:
оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів громади Володимирецької селищної ради, створення умов для однозмінного навчання;
модернізація матеріально - технічної та методичної бази загальноосвітніх навчальних закладів, підвищення рівня професійної компетентності вчителя;
створення умов для раннього виявлення творчих нахилів дитини, забезпечення умов у навчальних закладах району для збереження здоров’я учнів;
забезпечення профільного навчання учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів, профорієнтаційної роботи та допрофільної підготовки;
забезпечення регулярного безоплатного підвезення учнів, дітей та педагогічних працівників до навчальних закладів;
забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів комп’ютерними комплексами (у тому числі заміна морально застарілих), розширення доступу до швидкісного Інтернету;
впровадження нових державних стандартів професійно-технічної освіти та розроблення відповідних програм професійного навчання;
Продовження додатка
створення належних умов для здобуття якісної освіти дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, та дітьми, які потребують корекції фізичного або розумового розвитку, соціальної адаптації; запровадження інклюзивної освіти;
збільшення чисельності дітей, охоплених дошкільною освітою; відкриття нових дошкільних навчальних закладів і груп з короткотривалим перебуванням дітей;
розширення мережі навчально-виховних комплексів «Школа-дитячий садок»;
створення умов для подальшого розвитку позашкільної освіти шляхом упорядкування та розвитку мережі позашкільних навчальних закладів як координаційних центрів виховної роботи; проведення модернізації навчальної матеріально - технічної бази закладів, оснащення їх сучасним обладнанням;
покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів (реконструкція та капітальний ремонт), проведення заходів енергозбереження;
надання навчальним закладам самостійності щодо розпорядження фінансовими ресурсами.
Збереження та підтримка культури, народних традицій і надбань, пам'яток культурної спадщини:
проведення паспортизації пам’яток культурної спадщини територіальної громади;
виготовлення рекламно - сувенірної продукції;
формування місцевих переліків елементів нематеріальної культурної спадщини та підготовка відповідних пропозицій для внесення їх до списків обласного рівня;
забезпечення інформаційних потреб населення, продовження комп’ютеризації бібліотечних закладів та підключення їх до мережі інтернет;
розширення мережі туристичних тематичних маршрутів;
участь у міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалях, святах, оглядах, конкурсах, конкурсу літературних творів імені Михайла Дубова.
Формування здорового способу життя, сприяння соціальному становленню і розвитку дітей та молоді:
організація відпочинку і оздоровлення дітей та молоді, пропагування здорового способу життя, профілактика негативних явищ у молодіжному середовищі;
створення умов та підтримка молодіжних ініціатив, сприяння інтелектуальному та творчому розвитку молоді, патріотичне виховання, розвиток духовності, інтеграція українського молодіжного руху до європейських та світових молодіжних структур;
сприяння реалізації права дитини на виховання в сім’ї, підвищення рівня влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у будинки сімейного типу і прийомні сім’ї;
Продовження додатка
проведення соціальної роботи з сім'ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги;
сприяння розширенню спортивної інфраструктури для занять фізичною культурою і спортом, підтримка мережі центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», спортивних клубів, закладів дитячо-юнацького та резервного спорту, громадських спортивних організацій;
проведення обласних спортивно-масових заходів та змагань, забезпечення належної підготовки команд і спортсменів району (у тому числі інвалідів- спортсменів та ветеранів) до участі у обласних, всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях.
17. Реалізація державної політики у сфері охорони довкілля; підвищення рівня захисту населення і території Володимирецької селищної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру:
проведення системної роботи щодо збереження природно-заповідного фонду;
упорядкування діючих звалищ твердих побутових відходів та ліквідація стихійних звалищ відходів, проведення паспортизації місць видалення відходів на території громади;
забезпечення збирання, перевезення, зберігання та знешкодження непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин;
реалізація комплексу заходів щодо запобігання та ліквідації пожеж у природних екосистемах та на торфовищах;
очищення території громади від вибухонебезпечних предметів;
удосконалення автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту територіальної громади, створення матеріальних резервів усіх рівнів для запобігання виникненню і ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій.
Реалізація державної політики у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів:
ефективне управління фінансовими ресурсами для своєчасного і в повному обсязі виконання бюджетів усіх рівнів;
підвищення оперативності проведення видатків при виконанні бюджетних програм;
здійснення покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів;
здійснення контролю за надходженням та цільовим спрямуванням бюджетних коштів;
проведення організаційно-технічних заходів щодо переходу селищного бюджету на систему дистанційного обслуговування клієнтів;
удосконалення казначейського обслуговування селищного бюджету.
Секретар селищної ради Юрій БЛИЩИК
Додаток 1 до Програми
Прогнозні макроекономічні показники розвитку
Володимирецької селищної територіальної громади
на 2026 рік
№ п/п | Показник | Звіт 2024 | Очікув. виконання 2025 | 2026 |
|---|---|---|---|---|
1 | Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг), млн. грн | 31 | 31 | 33 |
2 | Індекс промислової продукції, % до попереднього року | 98 | 100 | 101 |
3 | Обсяг реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу, грн | 1240 | 1142 | 1222 |
4 | Валова продукція сільського господарства, млн. грн (у цінах 2010-2012 р.) | 3 | 3 | 3,2 |
5 | Валова продукція сільського господарства, % до попереднього року | 91 | 100 | 103 |
6 | Валова продукція сільського господарства на одну особу, грн. | 110 | 110 | 118 |
7 | Обсяг капітальних інвестицій на одну особу, грн. | 979 | 979 | 1100 |
8 | Середня чисельність наявного населення, тис. осіб | 27,4 | 27 | 26,8 |
9 | Рівень безробіття (МОП), % до економічно активного населення | 25,6 | 26 | 25 |
10 | Середньомісячна номінальна зарплата штатних працівників, грн. | 14600 | 16800 | 18200 |
11 | Кількість ФОП | 540 | 396 | 410 |
12 | Кількість юридичних осіб | 38 | 36 | 37 |
Додаток 2 до Програми
Перелік публічних інвестиційних проектів,
які планується реалізувати у 2026 році
Найменування публічних інвестиційних проєктів | Період реалізації, роки | Кошторисна вартість, грн | Орієнтовний обсяг фінансування на 2026 рік, грн | |
усього | Залишок на 01.01.2026 | |||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Володимирецька територіальна громада (усього по громаді) | 48402527 | 48402527 | 4800000 | |
Об’єкти місцевого значення | ||||
Будівництво централізованого каналізаційного колектора в житловому кварталі Бурки селища Володимирець Володимирецької селищної територіальної громади Вараського району Рівненської області | 2026-2028 | 32300000 | 32300000 | 1600000 |
Забезпечення закладів загальної середньої освіти Володимирецької селищної ради засобами навчання та обладнанням у межах впровадження реформи «Нова українська школа» | 2026-2028 | 16102527 | 16102527 | 3200000 |
Додаток 3 до Програми
Перелік цільових програм,
які реалізовуватимуться у 2026 році
№ з/п | Назва програми | Реквізити рішення, яким затверджена програма (№ та дата) |
1 | Програма здійснення землеустрою на території Володимирецької територіальної громади на 2026-2030 роки | Рішення № 1990 від 23.10.2025 року |
2 | Програма використання коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, на 2026-2030 роки | Рішення № 2056 від 12.12.2025 року |
3 | Програма розвитку фізичної культури та спорту Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки | Рішення № 2117 від 12.12.2025 року |
4 | Про затвердження стратегічного плану дій з реформування системи інституційного догляду і виховання дітей у Володимирецькій селищній територіальній громаді на 2021-2026 роки | Рішення № 345 від 27.08.2021 року |
5 | Програма розвитку освіти Володимирецької селищної територіальної громади на 2025-2027 роки | |
6 | Програма забезпечення цивільного захисту Володимирецької територіальної громади на 2026-2030 роки | Рішення № 2101 від 12.12.2025 року |
7 | Комплексна програма забезпечення містобудівною документацією населених пунктів та територій Володимирецької територіальної громади на 2026-2027 роки | Рішення № 2102 від 12.12.2025 року |
8 | Програма забезпечення територіальної оборони Володимирецької територіальної громади на 2026 - 2030 роки | Рішення № 2104 від 12.12.2025 року |
9 | Програма розвитку меліорації земель та захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод Володимирецької територіальної громади на 2023-2027 роки | Рішення № 1086 від 30.05.2023 року |
10 | Програма розвитку автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення у Володимирецькій територіальній громаді на 2026 - 2030 роки | Рішення № 2103 від 12.12.2025 року |
Продовження додатка
11 | Програма військово-патріотичного виховання та підготовки молоді Володимирецької територіальної громади до служби в Збройних Силах України на 2026 - 2030 роки | Рішення № 2108 від 12.12.2025 року |
13 | Антикорупційна програма Володимирецької селищної ради | Рішення № 281 від 09.07.2021 року |
14 | Програма відзначення державних, регіональних, професійних свят та пам`ятних дат, проведення культурно-масових та представницьких заходів у Володимирецькій селищній територіальній громаді на 2025-2027 роки | Рішення №1717 від 22.11.2024 року |
15 | Програми інформаційної політики та зв’язків із громадськістю Володимирецької селищної ради на 2026-2028 роки | Рішення №2036 від 23.10.2025 року |
16 | Програма інформатизації Володимирецької селищної ради на 2026-2027 роки | Рішення №2037 від 23.10.2025 року |
17 | Програма енергоефективності та енергозбереження Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 - 2029 роки | Рішення 2035 від 23.10.2025 року |
18 | Стратегічний план розвитку Володимирецької селищної територіальної громади на період до 2027 року | Рішення № 718 від 04.02.2022 року |
19 | Програми управління майном комунальної власності Володимирецької селищної громади на 2026-2030 роки | Рішення 2032 від 23.10.2025 року |
20 | Програм управління відходами на території Володимирецької селищної територіальної громади на період 2025–2028 років | Рішення № 2033 від 23.10.2025 року |
21 | Програма фінансової підтримки комунального підприємства по водопостачанню та водовідведенню «АКВА» 2025-2028 (із змінами) | Рішення № 2031 від 23.10.2025 року |
22 | Програма утримання та розвитку благоустрою населених пунктів Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2030 роки | Рішення № 2093 від 12.12.2025 року |
23 | Програма організації та проведення суспільно корисних оплачуваних робіт для правопорушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт, на території Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2030 роки | Рішення № 2095 від 12.12.2025 року |
Продовження додатка
24 | Програма природоохоронних заходів Володимирецької селищної територіальної громади на 2026 рік | Рішення № 2094 від 12.12.2025 року |
25 | Програма профілактики та боротьби зі сказом на території Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2030 роки | Рішення № 2096 від 12.12.2025 року |
26 | Програма організації та проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру на території Володимирецької селищної територіальної громади на 2025-2028 роки (із змінами) | Рішення № 1897 від 22.05.2025 року |
27 | Комплексна цільова програма соціального захисту населення Володимирецької селищної територіальної громади на 2026- 2028 роки | Рішення № 2048 від 23.10.2025 року |
28 | Програма оздоровлення та відпочинку дітей Володимирецької селищної територіальної громади на 2024-2026 роки | Рішення № 1354 від 23.12.2023 року |
29 | Програма «Підтримка обдарованих дітей Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки» | |
30 | Програми забезпечення технічними та іншими засобами осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, стомованих-хворих на 2024-2026 роки | Рішення № 1273 від 13.10.2023 року |
31 | Програма по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які отримують програмний гемодіаліз, на 2026-2027 роки | Рішення № 2105 від 12.12.2025 року |
32 | Програма щодо медикаментозного забезпечення громадян на 2026-2027 роки, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання та проживають на території Володимирецької територіальної громади | Рішення № 2106 від 12.12.2025 року |
33 | Програма підтримки Трудового архіву Володимирецької селищної територіальної громади на 2022-2026 роки | Рішення № 565 від 07.12.2021 року |
34 | Програма розвитку меліорації земель та захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод Володимирецької територіальної громади на 2023-2027 роки | Рішення № 1086 від 30.05.2023 року |
Продовження додатка
35 | Комплексна програма профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю на території Володимирецької селищної територіальної громади на 2026-2028 роки | Рішення № 2041 від 23.10.2025 року |
36 | Програма правового захисту інтересів Володимирецької селищної ради на 2026-2028 роки | Рішення № 2040 від 23.10.2025 року |
37 | Програма збереження культурної спадщини та розвитку музейної справи на 2025-2028 роки | Рішення №95 від 09.05.2025 року |
38 | Програма підтримки та розвитку громадської організації Володимирецька місцева організація Товариства Червоного Хреста України на 2025-2027 роки | Рішення № 2107 від 12.12.2025 року |
39 | Програма фінансової підтримки та розвитку комунального некомерційного підприємства «Володимирецька багатопрофільна лікарня» на 2026 рік | Рішення № 2110 від 12.12.2025 року |

