ОПИС ДОКУМЕНТУ

Автор:

МАРКОВЕЦЬ Олександр Миколайович

Доповідач:

МАРКОВЕЦЬ Олександр Миколайович

Підготував:

МАРКОВЕЦЬ Олександр Миколайович, Начальник відділу містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення

Галузь:

Програми розвитку

Статус:

Новий проект

Дата:

16.02.2026

ДРУК ПРОЄКТУ РІШЕННЯ

ЗАУВАЖЕННЯ ТА ПОБАЖАННЯ

ПРОЄКТ РІШЕННЯ № 1990
Про затвердження Програми забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької терторіальної громади на 2026 – 2028 роки


 

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(восьме скликання)

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

______________________ 2026 року

№ _____ 

Про затвердження Програми забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької терторіальної громади на 2026 – 2028 роки

 

Керуючись статтею 25, пунктом 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до частини 5 статті 22 Закону України «Про критичну інфраструктуру», з метою недопущення кризових ситуацій на території Володимирецької територіальної громади, викликаних припиненням надання чи погіршення якості надання важливих для життєдіяльності послуг або припиненням здійснення життєво важливих функцій, відновлення функціонування об’єктів критичної інфраструктури, за погодженням із постійною комісією з питань бюджету та фінансів, регламенту, депутатської діяльності, соціальної політики, охорони здоров'я, освіти, культури, молоді та спорту, правопорядку та здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства Володимирецької селищної ради, селищна рада,

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької територіальної громади на 2026 – 2028роки, схвалену рішенням виконавчого комітету від 06 лютого 2026 року № 17 «Про схвалення Програми забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької територіальної громади на 2026 – 2028 роки», що додається.

2. Фінансовому відділу Володимирецької селищної ради,  при формуванні та при внесенні змін до бюджету Володимирецької селищної територіальної громади на відповідні роки, передбачати видатки на реалізацію заходів Програми в межах наявних фінансових ресурсів.

3. Сектору комунікацій та цифрового розвитку Володимирецької селищної ради розмістити рішення на офіційному вебсайті Володимирецької селищної ради.

4. Контроль за виконанням рішення доручити заступнику селищного голови Арсенію КОТОВИЧУ.


Селищний голова Василь КОВЕНЬКО

 

Рішення підготував:

 

Провідний спеціаліст з надзвичайних

ситуацій, цивільного захисту населення

та військового обліку відділу містобудування, 

архітектури, надзвичайних ситуацій, 

цивільного захисту населення та 

мобілізаційної роботи Олег КУЖІЛЬ 


Погоджено:

 

Секретар селищної ради Юрій БЛИЩИК

 

Заступник селищного голови Арсеній КОТОВИЧ

 

Начальник юридичного відділу Тетяна МАСТІЙ

 

Начальник загального відділу Наталія КРУК

 

Начальник фінансового відділу Людмила ЯРМОЛЮК

 

Начальник відділу містобудування, 

архітектури, надзвичайних ситуацій, 

цивільного захисту населення 

та мобілізаційної роботи Олександр МАРКОВЕЦЬ 














 

Проєкт рішення оприлюднено на офіційному вебсайті Володимирецької селищної ради https://volodselrada.gov.ua/

16 лютого 2026 року № 1990

СХВАЛЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Рішення виконавчого комітету Рішення селищної ради

06 лютого 2026 року № 17 ____________ 2026 року № ___

Програма

забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької територіальної громади на 2026 – 2028роки

 

І. Паспорт

Програми забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури

Володимирецької територіальної громади на 2026 – 2028 роки

1.

Ініціатор розроблення Програми

Відділ містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи Володимирецької селищної ради

2.

Назва розпорядчого документа органу виконавчої влади, на підставі якого розроблено Програму

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про критичну інфраструктуру»

3.

Розробник Програми

Відділ містобудування, архітектури, надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та мобілізаційної роботи Володимирецької селищної ради

4.

Відповідальні за виконання Програми

Структурні підрозділи Володимирецької селищної ради, підприємства, установи, організації усіх форм власності

5.

Учасники Програми

Структурні підрозділи Володимирецької селищної ради, підприємства, установи, організації

6.

Термін реалізації Програми

2026– 2028роки

7.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Бюджет Володимирецької селищної територіальної громад, інші джерела не заборонені чинним законодавством

8.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 

6 030 тис. грн.

 

ІІ. Загальні положення

 

Захист критичної інфраструктури є складовою частиною забезпечення національної безпеки України.

Світові тенденції до посилення загроз природного та техногенного характеру, підвищення рівня терористичних загроз, збільшення кількості та підвищення складності кібератак, пошкодження інфраструктурних об’єктів внаслідок збройної агресії російської федерації зумовили актуалізацію питання захисту систем, об’єктів і ресурсів, які є критично важливими для функціонування суспільства, соціально-економічного розвитку держави та забезпечення національної безпеки та життєдіяльності територіальних громад.

Закон України «Про критичну інфраструктуру» визначає правові та організаційні засади створення та функціонування національної системи захисту критичної інфраструктури і є складовою законодавства у сфері національної безпеки.

Сукупність органів управління, сил та засобів центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, операторів критичної інфраструктури складає систему захисту критичної інфраструктури.

Об’єктами критичної інфраструктури є об’єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам.

Стійкість критичної інфраструктури визначає стан критичної інфраструктури, за якого забезпечується її спроможність функціонувати у штатному режимі, адаптуватися до умов, що постійно змінюються, протистояти та швидко відновлюватися після впливу загроз будь-якого виду.

Особливості захисту та правового режиму об’єктів критичної інфраструктури в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану, особливого періоду регулюються Законами України «Про правовий режим воєнного стану», «Про правовий режим надзвичайного стану», «Про функціонування єдиної транспортної системи України в особливий період» та «Про оборону України», Кодексом цивільного захисту України. 

До життєво важливих функцій та/або послуг, порушення яких призводить до негативних наслідків для національної безпеки України, зокрема, для Володимирецької територіальної громади, належать:

1) урядування та надання найважливіших публічних (адміністративних) послуг;

2) енергозабезпечення (у тому числі постачання теплової енергії);

3) водопостачання та водовідведення;

4) продовольче забезпечення;

5) охорона здоров’я;

6) інформаційні послуги; 

7) електронні комунікації;

8) фінансові послуги;

9) транспортне забезпечення;

10) оборона, державна безпека;

11) правопорядок, здійснення правосуддя, тримання під вартою;

12) цивільний захист населення та територій, служби порятунку.

 

ІІІ. Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

 

Об’єкти критичної інфраструктури надають життєво важливі функції, порушення роботи яких призводить до негативних наслідків для населення територіальної громади. Зокрема, відсутність електропостачання, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, постачання теплової енергії та гарячої води, медичного забезпечення, пасажирських перевезень, надання фінансових послуг тощо внаслідок порушення роботи об’єктів критичної інфраструктури матиме негативний вплив життя та здоров’я населення. Тому критична інфраструктура Володимирецької територіальної громади потребує системного підходу до забезпечення власної безпеки та стійкості.

 

ІV. Мета Програми

 

Виходячи з вказаного, метою Програми є реалізація заходів щодо:

- забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури;

- відновлення функціонування об’єктів критичної інфраструктури.

- запобігання проявам несанкціонованого втручання у функціонування об’єктів критичної інфраструктури;

- прогнозування та запобігання кризовим ситуаціям на об’єктах критичної інфраструктури.

 

V. Обсяги та джерела фінансування програми

 

Програма розрахована на 3 роки: початок – 2026 рік, завершення – 2028 рік.

Джерелами фінансування є кошти бюджету територіальної громади, підприємств, інші джерела фінансування, не заборонені чинним законодавством.

 

Обсяги фінансування Програми забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури Володимирецької територіальної громади
на 2026 – 2028 роки

 

Найменування завдання

Джерело фінансування

Сума коштів, спрямована на виконання завдання, тис. грн.

2026

2027

2028

Разом

1.Придбання матеріалів для забезпечення безпеки об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі у складі місцевого матеріального резерву)

Бюджет Володимирецької селищної територіальної громад, інші джерела не заборонені чинним законодавством

1000

1000

1000

3000

2. Придбання резервних матеріалів і обладнання, залучення спеціалізованої техніки та робочої сили, спеціалізованих підприємств, необхідних для відновлення функціонування об’єктів критичної інфраструктури (у тому числі у складі місцевого матеріального резерву)

Бюджет Володимирецької селищної територіальної громад, інші джерела не заборонені чинним законодавством

1000

1000

1000

3000

3.Сприяння впровадженню заходів запобігання проявам несанкціонованого втручання у функціонування критичної інфраструктури

Не потребує фінансування

0

0

0

0

4. Розробка прогнозів та організаційних заходів запобігання кризовим ситуаціям на об’єктах критичної інфраструктури

Не потребує додаткового фінансування 

0

0

0

0

5. Формування порядку взаємодії суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури

Не потребує фінансування 

0

0

0

0

6. Навчання працівників операторів критичної інфраструктури 

Бюджет Володимирецької селищної територіальної громад, інші джерела не заборонені чинним законодавством

10

10

10

30

Всього, тис. грн.

2010

2010

2010

6030

 

VI. Порядок використання коштів бюджету Володимирецької
територіальної громади під час реалізації Програми

 

Головним розпорядником бюджетних коштів є Володимирецька селищна ради. 

Одержувачами бюджетних коштів є комунальні підприємства, які віднесені до переліку об’єктів критичної інфраструктури та знаходяться на території Володимирецької територіальної громади.

Критеріями визначення одержувача для проведення заходів бюджетної Програми є критерії, передбачені пунктом 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228. 

Розпорядниками бюджетних коштів є бюджетні установи, віднесені до об’єктів критичної інфраструктури, засновниками яких є Володимирецька селищна рада.

Поточні та капітальні трансферти надаються одержувачам на безповоротній основі для забезпечення заходів Програми на безповоротній основі. 

Використання бюджетних коштів одержувачами здійснюється згідно із затвердженим ними Планом використання бюджетних коштів, який погоджується головним розпорядником коштів. 

Використання бюджетних коштів розпорядниками бюджетних коштів здійснюється відповідно до затверджених кошторисів.

Відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов’язань та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів одержувачами та розпорядниками бюджетних коштів, здійснюються відповідно до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого Міністерством фінансів України.

Складання та подання бюджетної звітності про використання бюджетних коштів одержувачами та розпорядниками бюджетних коштів у рамках реалізації Програми до органів Державної казначейської служби України здійснюється в установленому законодавством порядку.

 

VIІ. Очікувані результати реалізації Програми

 

Реалізація Програми дозволить підвищити захист об’єктів критичної інфраструктури за рахунок встановлення елементів фізичного захисту, контрольно-моніторингових систем, створить умови для її стійкості, що буде реалізовано у спроможності стабільно функціонувати, адаптуватися до умов, що постійно змінюються, протистояти та швидко відновлюватися після впливу будь-якого виду загроз. 

Секретар селищної ради   Юрій БЛИЩИК